2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

2016-08 Pokaz wody i ognia w Nysie

Dziś pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, za kilka godzin przyjadą…

2016-07 Orle Gniazda Green Ways

2016-07-02 dzień 1 sobota Odcinek Opole Olsztyn Wyruszamy w 3…

2016-07-02:15 Letnia wyprawa doliną Dunaju

W tym roku postanowiliśmy by w lecie zorganizować zagraniczną wycieczkę…

2016-05 Majowy weekend w Jesenikach

Tym razem, ze względu na krótki czas po mojej operacji,…

18.05.2013 Diecezjalna Pielgrzymka na Górę św. Anny

Na tydzień przed terminem Pielgrzymki odbyłem spotkanie w siedzibie Radio Plus, uzgadniając szczegóły. Informacja o wyjeździe ukazała się w prasie „Gość Niedzielny", list parafialny kościoła św. ap. Piotra i Pawła w Opolu, stronie internetowej Radio Plus, OKTR „Rajder" i parafiach. Na starcie z placu Mickiewicza stawiło się 40 –tu rowerzystów.

 

O godz. 9.00 przyszedł ksiądz Tomasz pobłogosławić całą grupę i życzyć szczęśliwego dotarcia do sanktuarium. O godz.9.15 wyruszamy na trasę sprawdzoną drogą przez Królewską Wieś, Grudzice, Malinę i dalej lasami w kierunku Kamienia Śląskiego. Nasi klubowicze w kamizelkach ostrzegawczych sprawnie blokują skrzyżowania, co ułatwia płynny przejazd całej grupy.

 

Jedzie z nami ks. dyrektor Radio Plus Krzysztof Faber i red. Andrzej Szarometa. Po drodze w lesie na przecięciu dwóch duktów krótki odpoczynek, kanapki oraz modlitwa przy krzyżu. Dalsza jazda, mijają nas inne grupy rowerzystów. Przyjazd do Kamienia Śląskiego to czas na odpoczynek, posiłek, modlitwę w kościele parafialnym. Później przyjazd pod zamek – krótka przerwa. Pogoda dopisuje jest chłodno, lekki wiatr i słońce. Nasz peleton się rozciągnął, ale piloci z przodu i z tyłu dobrze sobie radzili z komunikacją przez krótkofalówki. W miejscowości Sprzęcice od jednego mieszkańca wsi dostajemy wodę mineralną i słodycze. Ostatni etap pielgrzymki pokonujemy drogą polną i leśną przez teren pięknego rezerwatu.

 

Docieramy wszyscy na Górę św. Anny o godz.13.00. Jest czas na zapisy grup w sekretariacie - stolik na Rajskim Placu. Rozmowy z kolegami innych klubów, odpoczynek. Dojechali nasi z klubu – Jacek Stawarz, Bruno Kochanek na nowym trzykołowym rowerze i 6 –ciu sympatyków.

 

Uroczysta msza święta w kościele i przed sporo rowerzystów na placu. Ogłoszono m.in. że grupy przybyły z Wrocławia, Oławy, Sierakowa Śląskiego, Olesna, Dobrodzienia, Opola z woj. Śląskiego itd. – ok. 980 rowerzystów. Mszę odprawiało kilku księży m.in. ks. K. Faber oraz kapelan sportowców woj. opolskiego. Podkreślono przyjazd grupy rowerzystów z Opola pod opieką OKTR „Rajder". Tradycyjnie wszyscy uczestnicy mogli się spotkać przy stolikach przed Domem Pielgrzyma. Posiłek, kawa , słodycze rozmowy, część artystyczna, konkursy, wywiady z Policją i cyklistami. Nasz klubowicz Sławomir Szota również opowiedział o swoim ciągle udoskonalanym rowerze poziomym. Nawiązałem kontakt z drużyną Olesna przekazując nasze foldery.

 

Ok. godz.16.40 pozostała część naszej grupy wraca z powrotem przez Wysoką, Ligotę Dolną (remont drogi głównej zerwany stary asfalt na odcinku 3 km). Przed wsią Sprzęcice mijają mnie Grzegorz z zięciem Robertem. Postój w Kamieniu Śląskim i później powrót tą samą drogą do Opola. Za Kosorowicami w lesie minimalny przelotny deszczyk. W domu jesteśmy po godz. 18.00.

 

Ogółem 70 km. Uczestników z klubu 14-tu, sympatyków 8.

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2013 17:44

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie