Bałtyk 2010 - Prolog

Zaczęło się w 2009 roku. Pomysł by przejechać wzdłuż wybrzeża Bałtyku narodził spontanicznie i dziś trudno wskazać jego autora. Z pewnością doświadczenia z krótkich 3 dniowych rajdów, mojej wyprawie na Bornholm oraz wyjazdy innych kolegów między innymi z wyjazdu na Ukrainę miały niewątpliwie na tę pomysł jakiś wpływ.

Na naszym forum Czesiek Pirat otworzył dyskusję o pomyśle eskapady bałtyckiej, chcąc by wypowiedziały się osoby chcące uczestniczyć tej wyprawie. Wątek ten okazał się bardzo popularny ( około 50 wypowiedzi ! ) , zabrało w nim głos wiele osób nie tylko związanych z naszym klubem. W wyniku tej dyskusji określony został skład i program tej eskapady.

Udział zadeklarowało 11 osób lecz z pewnością przyczyn losowych ostatecznie może w nim uczestniczyć mniejsza ilość osób – zobaczymy.

Program wyjazdu przewiduje dojazd pociągiem z Opola do Świnoujścia, oraz powrót do Opola tym samym środkiem lokomocji z Gdańska. I z tym mieliśmy największy problem. Wyszukiwarka internetowa na stronie PKP nie potrafiła znaleźć połączeń, które okazały się w rzeczywistości funkcjonować. Nic na ich temat nie potrafił też powiedzieć pracownik informacji kolejowej. Nas szczególnie interesowała informacja o przewozie rowerów i jak się okazało w tej dziedzinie na kolei panuje szczególna dezinformacja. Pociągi jak już w rozkładzie mają opis „wagon do przewozu roweru”, to w praktyce często okazuje się, że rowery trzeba przewozić w przedziałach pasażerskich i czemu trudno się dziwić, wywołując wściekłość podróżnych w przeładowanych składach kursujących w okresie szczytu przewozów urlopowych. Z pewnością tego chyba nie unikniemy.

Bilety w przedpłacie do Świnoujścia udało się dopiero kupić po kilkudniowych ustaleniach. Podobnie było z biletami powrotnymi. Wniosek pomyślcie zawczasu o biletach jeśli chcecie skorzystać z usług linii kolejowych.

Opis z tej wyprawy, eskapady umieszczam jako osobną kategorię w dziale „Relacje” i z pewnością będzie zawierała wiele zdjęć, mapek i ciekawych opisów naszych obserwacji i spostrzeżeń poczynionych w trakcie jej trwania. Zapewnią to z dużym prawdopodobieństwem jej uczestnicy robiąc ciekawe zdjęcia, zbierając ciekawe materiały i pomagając w redagowaniu sprawozdania z jej przebiegu.

Dziś wieczorem startujemy, a właściwą relację spodziewajcie się po naszym powrocie – pod koniec sierpnia.

Relacje z tego rajdu pisane są wspólnie przez mnie ( Jacek C. ) , Jacka S. i Cześka S. ( pirata Puszcza oczko ).

Ostatnio zmieniany piątek, 27 sierpień 2010 20:32


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Więcej w tej kategorii:

Odwiedzający

Odwiedza nas 1642 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie