Nie tylko dla morsów...Zima też jest dla ludzi

Chłodno, na autach szron. Najzimniejsza, jak do tej pory, niedziela tej jesieni. Rano temperatura coś koło minus 2 stopni, lekki wiatr... Ale za to jakie piękne słońce! 9 osób płci różnej i wieku różnego stawiło się na zbiórce w stałym miejscu i o stałej porze.

Kierunek - Stare Budkowice!


Dlaczego? Koleżanka rzuciła hasło, że odbywa się tam Jarmark Adwentowy. Inni powiedzieli "Czemu nie?" i w drogę. Ulicą Katowicką w górę, trochę przez stację benzynową, trochę po chodniku.Cóż zrobić? nie ma wyjścia, tak trzeba :(. Byle się przebić do Stadionu Odry, mało ruchliwych uliczek dzielnicy Chabrów i do drogi rowerowej wzdłuż ul. Luboszyckiej.

Bardzo fajnie, spokojnie się jedzie, bo szosa przez Kępę, Luboszyce, Biadacz, Masów, Łubniany jest stosunkowo mało ruchliwa (zwłaszcza w niedzielny poranek).

Z ciekawych miejsc wartych zobaczenia można wymienić jaz "Kolanowice" na Małej Panwi,kościółek drewniany w Kolanowicach oraz drugi w Laskowicach,600-letni cis w Łubnianach, "Studzionkę" czyli cudownie źródło w Dąbrówce Łubniańskiej, zabytkową stację kolejową w Jełowej i Kałach itd, itd, itd...

Zresztą bardziej od oglądania punktów "A" i "B" liczy się przemieszczanie pomiędzy nimi. Przecież "nie o to chodzi by złapać króliczka, lecz by gonić go..." Przed 16.00 byliśmy już w domach.
Najwyższy czas, bo dzień krótki, a po nocy niezbyt przyjemnie i bezpiecznie się jedzie... Osobom zdziwionym, że relacje z wypraw "Rajdera" pojawiają się teraz, o tak nietypowej dla cyklistów porze roku wyjaśniam: Teraz pojawiają się relacje bo dzień jest krótki... Człowiek ma czas, wrócić, wykąpać się, zjeść... i coś napisać.

A w lecie dzień długi, jeździ się nieraz "do upadłego" tak jest fajnie, to i czasu na relacje brak...

Późna jesień i zima to nie jest dobry czas na rozpoczynanie swojej przygody z rowerem...
Ale dla ludzi jeżdżących regularnie zimno to nie przeszkoda! Wycieczka dzisiejsza  była niezłą okazją do przetestowania przygotowania sprzętu do sezonu zimowego.

Warto ubierać się "na cebulę" najlepiej w termoaktywne, dobrze odprowadzające pot ciuchy. Lepiej zabrać za dużo ubrań niż za mało. Warto też mieć odpowiednio pojemny bagażnik by zapasowe rzeczy moc przewieźć, lub móc schować nadmiar rzeczy, gdy okaże się że jest nam za ciepło. Aha! Pamiętajmy o termosie z ciepłym piciem!

*STAŁE MIEJSCE, STAŁA PORA - w  każdą niedzielę spotykamy się o  godzinie 9.00 skwer na
rogu ulicy Katowickiej i Kościuszki w Opolu. Zapraszamy innych cyklistów.

img_0015_0
img_0015_0 img_0015_0
img_0033
img_0033 img_0033

Ostatnio zmieniany wtorek, 30 listopad 2010 19:23


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie