2011-09-18 Masa Krytycza

W Opolu 18 września 2011 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbyła się 'Masa Krytyczna', czyli manifestacja rowerzystów w postaci grupowego przejazdu ulicami miasta. Miejscem zbiórki był opolski plac Wolności przy remontowanym pomniku "Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego". Frekwencja wyjątkowo dopisała, na placu pojawiło się szacunkowo około 300 rowerzystów, zwanych również bikerami, czy też kolarzami. Nazewnictwo zależy od tego czy 'dosiadają' rower, bike, czy też koło.

 

 

 

O godzinie 16 po krótkich słowach powitania przez organizatorów oraz przypomnienie ogólnych zasad poruszania się rowerzystów w dużej grupie – kolumna rowerzystów w asyście strażników miejskich i policjantów ruszyła w 'tournee' po Opolu. Trasa wiodła ulicami: Ozimska, Kołłątaja, Rejmonta, Oleska, Sienkiewicza, Sądowa, trzy kółka wokół ronda, Strzelców Opolskich, Katedralna, Piastowska, Strzelców Bytomskich, bulwar Musioła, Park Nadodrzański. W parku Nadodrzańskim uczestnikom zostały rozdane znaczki i pamiątkowe dyplomy.

W imprezie uczestniczyły zaprzyjaźnione grupy rowerzystów z innych miast i miejscowości Opolszczyzny oraz przedstawiciele władz miasta.

Kierowcy stanęli na wysokości zadania i ze zrozumieniem oraz cierpliwością oddali swą władzę nad ulicami miasta pojazdom napędzanym silą mięśni.

Pogoda dopisała, ofiar nie zanotowano. Puszcza oczko

 

Z rowerowym, bikerskim i kolarskim pozdrowieniem – Jacek.


 

---

Poniżej link do filmiku i kilka zdjęć z 'masy'

 

masa_krytyczna1.jpg
masa_krytyczna1.jpg masa_krytyczna1.jpg
masa_krytyczna2.jpg
masa_krytyczna2.jpg masa_krytyczna2.jpg
masa_krytyczna3.jpg
masa_krytyczna3.jpg masa_krytyczna3.jpg
masa_krytyczna4.jpg
masa_krytyczna4.jpg masa_krytyczna4.jpg
masa_krytyczna5.jpg
masa_krytyczna5.jpg masa_krytyczna5.jpg
masa_krytyczna6.jpg
masa_krytyczna6.jpg masa_krytyczna6.jpg
masa_krytyczna7.jpg
masa_krytyczna7.jpg masa_krytyczna7.jpg
masa_krytyczna8.jpg
masa_krytyczna8.jpg masa_krytyczna8.jpg
masa_krytyczna9.jpg
masa_krytyczna9.jpg masa_krytyczna9.jpg
masa_krytyczna.jpg
masa_krytyczna.jpg masa_krytyczna.jpg

Ostatnio zmieniany piątek, 14 czerwiec 2013 07:05


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Więcej w tej kategorii:

Odwiedzający

Odwiedza nas 756 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie