Opole Poczdam Opole 201207

Spis treści

Rajdy rowerowe dobrego sąsiedztwa odbywają się od 20 lat dzięki współpracy LZS Gorzów Wlk., a BBAG w Poczdamie, którą to zapoczątkował wraz z grupą przyjaciół Bruno Schulz. Dlatego też po jego śmierci zostały nazwane jego imieniem. W tym roku kilka osób z klubu rowerowego Rajder w Opolu, postanowiło wziąć udział w jego 20-tej edycji, gdyż trasa prowadziła z Poczdamu do Opola. Stało się to możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Opolu, który przyjął nasz projekt do realizacji. Celem projektu była popularyzacja turystki rowerowej, zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku. Duże znaczenie miało też nawiązanie kontaktów partnerskich miedzy klubami rowerowymi z Polski i Niemiec, integracja i umacnianie relacji interpersonalnych miedzy turystami rowerowymi z Polski i Niemiec.

Założenia projektu zostały w pełni zrealizowane, poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i miejsc, miło i aktywnie spędziliśmy czas w międzynarodowym towarzystwie była między innymi Francuzka z Paryża , oraz Hiszpanka i Amerykanin,którzy od wielu lat w Niemczech mieszkają. W rajdzie ogółem wzięło udział 72 rowerzystów ( kilkoro z nich jechało tylko do granicy niemieckiej- potem wracali), z Gorzowa była obsługa techniczna rajdu -  komandor- Zdzisław,  5-u przewodników- Ula, Jacek, Rafał, Janek, Wiesiek, pielęgniarka- Maria, tłumacz- Tomek, 2-ch kierowców – Daniel, Ryszard. Z Opola jechała 5 –tka uczestników Helena M., Ewa T., Jacek Cz., Kazimierz P., Czesław R. Ze strony niemieckiej komandorem był Mirko, a uczestnicy pochodzili z wielu miast miedzy innymi z Poczdamu, Lipska, Frankfurtu n/O, Berlina i Cottbus. Bardzo wielu z nich było w dość zaawansowanym wieku, najstarszy liczył sobie 80 lat. Z podziwem patrzyliśmy jak dobrze radzą sobie  na trasie, gdzie w różnych warunkach pogodowych trzeba było przejechać od 100 km –do 70 dziennie. Rajd zaczynał się 14.07.2012 r. w Poczdamie, ale nasza opolska grupa musiała wyruszyć wcześniej by dotrzeć na czas. Mogliśmy też zwiedzić Poczdam dzięki zaproszeniu BBAG i działającemu w ramach tej organizacji Oddziałowi Przyjaciół Opola, a szczególnie Heidi Schultz. BBAG pokrył koszty naszego 2-dniowego tam pobytu (nocleg, wyżywienie, zwiedzanie).

Organizacja Rajdu była bardzo dobra, trasy dobrze opracowane, zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej, noclegi wygodne, a  posiłki bardzo smaczne, opieka pielęgniarska zapewniona, prowiant na drogę i przewóz bagaży, więc nam pozostawało tylko kręcić i podziwiać okolicę.

Polecam czytanie tej relacji w przeglądarce internet explorer. W mozilli firefox gubione są fragmenty tras na mapkach.

Przejechane przez nas trasy można pobrać w formatach kml i gpx

 


Prev Next »

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 maj 2014 05:35


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Więcej w tej kategorii:

Odwiedzający

Odwiedza nas 936 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie