Rajd Bielski

21 kwietnia w Bielsku odbędzie się Rajd Rodzinny. Program rajdu jest w kalendarzu. Kilka osób wybiera się do Bielska na rajd z jednym lub dwoma noclegami. Szczeguły wyjazdu uzgodnimy na czwartkowych spotkaniach, ale już w najbliższym czasie trzeba ustalić listę osób, bo trzeba zarezerwować schronisko w Bielsku (1 lub 2 noclegi) oraz zgłosić organizatorowi listę uczestników i wpłacić wpisowe. Zgłoszenia wstępne przyjmuje Marek do 5 kwietnia (telefonicznie-sms lub mailem) - należy podać ile noclegów. Na razie zgłosiły się 4 osoby i mają rezerwację od 19 do 21 kwietnia. Propozycja trasy poniżej, po naciśnięciu Więcej...

  

 

Osoby, które zdecydują się po 5 kwietnia na swoj wyjazd zarezerwują sobie nocleg indywidualnie (już będzie wiadomo ile i które pokoje ma klub). Tel. do schroniska PTSM w Bielsku: 33 816 7466. Należy podać info, że osoba z Rajdera i z recepcją uzgodnić jakie pokoje. Na razie mamy jeden pokój 4-osobowy. Jak będzie więcej osób, a w tym kobiety, to trzeba podzielić się na pokoje 2-3 osobowe.
 
Można nocować we własnym śpiworze i nie płacić 6 zł za pościel w schronisku. Na rowery jest zamykane pomieszczenie, a opłata wynosi 3 zł za dobę.

 

Połączenia kolejowe do Bielska przez Katowice są bardzo częste, praktycznie prawie co godzinę jest pociąg. A więc w razie niepogody pojedziemy koleją w piątek lub sobotę bezpośrednio do Bielska. Również osoby, które dojadą indywidualne mogą tak zrobić.

 

Na razie jest wiadomo, że 3 osoby jadą koleją w piątek bezpośrednio do Bielska, a jedna w sobotę - przez Chałupki i Czechy.

 

Proponujemy trasę rowerową do Bielska (na dojazd zarówno w piątek jak i w sobotę), aby trochę pojeździć i przy okazji zwiedzić regionalne ciekawostki. Wyjazd z Opola koleją do Chałupek przez Kędzierzyn i Racibórz. W piątek polecane połączenia do Chałupek są o godz. 6:00, 12:05 i 14:05, a w sobotę o 6:00. Czas podróży ponad 3 godziny z przerwą ok. godziny w Raciborzu - będzie okazja zobaczyć zamek i inne zabytki.

 

Z Chałupek do Bielska jest ok. 67 km przez Czechy: Bohumin i Karvinę, a następnie przez Skoczów. Będą po drodze postoje na odpoczynek i zwiedzanie. Trasa jest bardzo ciekawa i widokowa. Karvina - rynek, pałac i kościół, Kończyce Małe i Wielkie - zamek, drewniane kościoły, 700-letni dąb, Skoczów - rynek z ratuszem, 3 kościoły, 2 muzea, Grodziec - zamek i 2 kościoły, Jaworze - pałac i muzeum.

 

Osoby, które pojadą do Bielska w piątek będą nocowały 2 noce i w sobotę będą mieli wycieczkę po Bielsku (zwiedzanie miasta) i okolicy - zostaną poprowadzeni przez turystów z klubu BTC.

  

Po zakończeniu rajdu w niedzielę wrócimy koleją. Najlepszy pociąg jest o godz. 16.57 bez przesiadek i w Opolu będziemy o 20.02. Są też inne późniejsze pociągi o 17.30 i 18.42 ale z jedną przesiadką w Katowicach.

Ostatnio zmieniany sobota, 06 kwiecień 2013 14:45


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 875 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie