14.07.2013 Rowerowy piknik i rajd w Turawa Park

W ostatnią niedzielę w Centrum Handlowym Turawa Park odbyły się charytatywne imprezy rowerowe. Gwiazdą która zachęcała do przybycia była aktorka Joanna Jabłczyńska znana z serialu TV "Na Wspólnej".  


Joanna Jabłczyńska okazała się być śliczną, zgrabną i sympatyczną. Chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. A później (w co chyba nikt nie wierzył) szybko wskoczyła w rowerowe ciuszki, kolarskie buty z wpięciami SPD i pojechała w trasę ze wszystkimi! Pogoda ulitowała się nad uczestnikami (i organizatorami!) - w piątek lało, w sobotę lało, w niedzielę w dniu imprezy piękna pogoda, a w poniedziałek po rajdzie - znowu deszcz! Wiadra wody, jakie spadły z nieba, miały jednak wpływ na przebieg imprezy, a szczególnie jakość trasy. Z Turawa Park do Zbicka, po asfalcie, szło nieźle. W Zbicku po raz kolejny i ostatni obstawa z Klubu Rajder ostrzegła: dalsza trasa jest trudno przejezdna, występują liczne kałuże zajmujące całą lub prawie całą drogę. Z tego punktu śmiało można wrócić na piknik. Kto ostrzeżenia nie posłucha to sam sobie winien! No to ruszamy - jedni do Niwek, drudzy do Turawa Park. Przemowa odniosła chyba skutek odwrotny do zamierzonego, pobudzając polską przekorę - Co ja nie dam rady? Kałuże okazały się dodatkową atrakcją (szczególnie dla dzieci). Trasę ponad stu osobowa grupa pokonała w szybkim tempie, do czego zachęcały kibicujące nam ... komary. Jak się jedzie z prędkością 10-12 km na godzinę to ci mali krwiopijcy nie są w stanie rowerzysty dogonić. Wszystkim uczestnikom można szczerze pogratulować - kto przejechał tą trasę, na każdej innej podopolskiej też sobie da radę!


Inne atrakcje tego dnia jakie miały miejsce pod Centrum Handlowym Turawa Park:

  1. pokazy ratownictwa medycznego
  2. konkurs kto więcej przyjedzie w 5 minut na rowerze stacjonarnym
  3. konkurs jazdy żółwia - czyli kto najwolniej przejedzie krótki odcinek bez straty równowagi
  4. pokazy i jazdy na rowerach poziomych.

Dochód z imprezy został przekazany Fundacji Mam Marzenie w celu realizacji marzenia 15 letniego, chorującego Piotrka z Ozimka. Przy okazji konkursu Jabłczyńska zachęcała ze sceny - Bawcie się w wolną jazdę, ćwiczcie ją! To umiejętność szalenie przydatna, szczególnie gdy dojeżdża się do świateł czy drogi głównej. Gdy umiemy zachować równowagę, jadąc bardzo wolno, możemy spokojnie zająć się obserwacją drogi i upewnieniem się, czy przejazd jest bezpieczny.

 

Podsumowując. Impreza była fajna - był poczęstunek (kołocze, kiełbaski, szaszłyki, kawa, soki), zdjęcia z Joanną Jabłczyńską i jeszcze niektórzy zgarnęli nagrody w konkursach. Piknik super! Oficjalnie impreza miała charakter charytatywny - "Spełniamy marzenia" (zbiórka pieniędzy na spełnienie marzenia 15 letniego Piotrka). Trochę pieniędzy zebrano, ale było widać, że organizacja imprezy kosztowała kilka, albo kilkanaście razy więcej niż przewidywano zebrać. Udział kosztował 5 zł, za co dostawało się okolicznościową koszulkę i darmowy catering. Ten catering zauważyłem dopiero pod koniec imprezy, tak byłem zaaferowany konkursami i wożeniem ludzi na rowerze poziomym ;) No ale "kto zjada ostatki, ten piękny i gładki". Nieoficjalnie wiadomo, że uczestniczyło ok. 130 osób, co jest w Opolu bardzo dobrym wynikiem, szczególnie, że pora imprezy była "obiadowa". Wspomniana wyżej impreza ma mieć charakter cykliczny, dlatego już dziś można zaprosić wszystkich na imprezę za rok!

 

01 Turawa Park.jpg
01 Turawa Park.jpg 01 Turawa Park.jpg
Wspólne zdjęcie
Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie
03 Turawa Park.jpg
03 Turawa Park.jpg 03 Turawa Park.jpg
04 Turawa Park.jpg
04 Turawa Park.jpg 04 Turawa Park.jpg
05 Turawa Park.jpg
05 Turawa Park.jpg 05 Turawa Park.jpg
06 Turawa Park.jpg
06 Turawa Park.jpg 06 Turawa Park.jpg

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 sierpień 2013 07:06


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie