22.04.2014 Lany poniedziałek

Świąteczny lany poniedziałek. Co robią Klubowicze? Że niby zająca wielkanocnego będą szukać? Nic bardziej błędnego. Oni uciekają od stołów. I nie z braku apetytu, bo już na zbiórce niektórzy poszukiwali świątecznego ciasta.... (Ola! Gdzie byłaś???). Oni po prostu mają owsiki i tyle.....

A pogoda piękna, a wiosna cudowna, a humory przednie. Na zbiórkę przyjechali: Sławek, Grażyna, Jacek, Tadek, Adam, Czesiek, Zbyszek, Bruno, Jurek, Łukasz, Kaziu, Janusz i Ela. Śmigus – dyngus był, zająca nie złapaliśmy, za to dwie sarny zobaczyliśmy na wyciągnięcie ręki: mama z przychówkiem w Dębskiej Kuźni. Pojechaliśmy naokoło Jezior przez Chrząstowice, Niwki (zobaczyliśmy nowe Obserwatorium Astronomiczne w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji), Szczedrzyk, za Jedlicami pożegnaliśmy poziomki i ruszyliśmy wałami do ujścia Małej Panwi.

Urokliwe miejsce. Odpoczynek i w dalszą drogę. Po ok. pół km zobaczyliśmy żeremie bobrze przy tamie przez nie zbudowanej. Dalej lasem aż do ośrodków na północnej stronie Dużego Jeziora Turawskiego. Na promenadzie spożyliśmy wielkanocne lody i popedałowaliśmy żwawo przez Turawę na Węgry. I właśnie tu , pod węgierskim, a może już kolanowickim laskiem, Jacek, w stylu romantycznym, obdarował Grażynę dorodnym tulipanem.W Luboszycach Kaziu pokazał nam małą elektrownię na Małej Panwi – turbina Archimedesa (http://turbinaarchimedesa.pl/page16.php). Produkuje ona energię dla kilkudziesięciu gospodarstw. Takie „cudo” tak blisko Opola.

Z Luboszyc już tylko rzut beretem i wylądowaliśmy w Opolu przy naszych świątecznych stołach :)

Ostatnio zmieniany sobota, 26 kwiecień 2014 08:59


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 1923 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie