1.05.2014 Jarmark w Jemielnicy

Pierwszego maja wyjechaliśmy z Opola w stronę Strzelec Opolskich w składzie Andrzej Żarek i Bruno Kochanek. Jechaliśmy z pl. Mickiewicza o godz. 10:00. Ruszyliśmy trasą do Strzelec Opolskich i tam zwiedzaliśmy rynek.

 

Następnie udaliśmy się do Jemielnicy na organizowany jarmark, na którym oglądaliśmy stare zbroje, dawne zwyczaje, wyrabianie papieru, oglądaliśmy przemarsz pochodu rycerzy a także innych osobistości. Bruno udał się w dalszą drogę w kierunku Góry św. Anny, ja po krótkim posiłku - organizowanym przez tamtejszych organizatorów - między innymi kiełbaska z bułką i picie. Każdy otrzymał tak zwaną szybką strawę. Ja po obejrzeniu występów około godziny 18:00 udałem się w powrotną drogę do Opola.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 maj 2014 16:02


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 747 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie