4.05.2014 Wycieczka Osowiec

W niedzielny poranek w sile 5 chłopa stawiliśmy się na zbiórce na pl. Mickiewicza. Kobiet nie było, bo podobno osłabły po weekendowych wojażach. Chwilę trwała dyskusja gdzie jechać? Moszna - e nie, za daleko dla Marka i Jurka, Lipno - fuj powiedział Czesiek, mam już dość w tym roku Lipna. To może dookoła Turawy - rzucił Andrzej i poparł go Euzebiusz.

 

 

A więc w stronę Osowca przez Luboszyce, Kolanowice i Węgry. W Osowcu krótki postój koło ponad stuletniego mostu kamiennego i przed kościołem. Dalej wioska i coś Cześka podkusiło, aby zobaczyć zaporę iglicową pomiędzy Mała Panwią a kanałem do Osowca. Droga polna okazała się tragiczna - mokro, błoto i koleiny więc po kilkuset metrach trzech zawróciło i tylko Czesiek i Jurek dotarli do celu. Jak było będzie na filmie. Dalej krótki postój przy kapliczce w Osowcu i dalej w stronę Srebrnego Jeziora. Tam spotkaliśmy się wszyscy. Posiedzieliśmy, pojedliśmy co kto miał, pogadaliśmy i w drogę. Było już po południu więc Andzej, Marek i Jurek wrócili do Opola, a Czesiek z Euzebiuszem pojechali jeszcze w odwiedziny do Jurka B. który mieszka w Marszałkach. Andrzej narzycił tempo 25 i w Opolu byliśmy o 13.30. Dzień był pogodny chociaż chłodny. Rano były tylko 6 stopni, ale po południu już ok. 12 i cały czas słonecznie. Wyciueczka była bardzo udana.

 

1 Luboszyce.jpg
1 Luboszyce.jpg 1 Luboszyce.jpg
2 Most Osowiec.jpg
2 Most Osowiec.jpg 2 Most Osowiec.jpg
3 Osowiec.jpg
3 Osowiec.jpg 3 Osowiec.jpg
4 Kapliczka Osowiec.jpg
4 Kapliczka Osowiec.jpg 4 Kapliczka Osowiec.jpg
5 Jezioro Srebrne.jpg
5 Jezioro Srebrne.jpg 5 Jezioro Srebrne.jpg
6 Jezioro Srebrne.jpg
6 Jezioro Srebrne.jpg 6 Jezioro Srebrne.jpg

Film:

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 maj 2014 20:45


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 639 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie