Rajd NTO 14.09

Zachęcamy do udziału 14.09 w rajdzie rowerowym organizowanym przez NTO. Nasz klub zapewnia opiekę na trasie

Plan jest następujący, w niedzielę 14 września o 13,00 zbiórka przy amfiteatrze, rejestracja uczestników, pierwsze atrakcje - możliwość przejażdżki na rowerze poziomym, konkurs "jazdy żółwia" .

Wyjazd na trasę o 13,30 - pojedziemy przez Wyspę Bolko, dzielnicę Wójtowa Wieś, Chmielowice, Domecko,Pucnik. Na dłuższy odpoczynek zatrzymamy się przy rezerwacie Staw Nowa Kuźnia.

Później spokojnymi asfaltowymi dróżkami do Chrząszczyc, gdzie na ulicy Polnej właściwie po raz ostatni w trakcie tej wycieczki zobaczymy asfalt. Wjeżdżamy w drogi polne. Zaraz za Chrząszczycami mamy taras widokowy na kamieniołom. Później przez Folwark kierujemy się w stronę Odry. Zakończenie wycieczki na w kawiarni Laba na Wyspie Bolko. Tu dla dla każdego uczestnika przewidziano mały darmowy poczęstunek, oraz rabaty na inne zakupy . Rabaty mogą się przydać, gdyż nie od dziś wiadomo, że "w miarę jedzenia rośnie apetyt".  Planowane oficjalne zakończenie około 16,00 a o której godzinie spod Laby zechcemy się rozjechać do domów, to już tylko od nas, uczestników, będzie zależeć. Według zapewnień NTO ma wszystkim postawić na mecie kanapki i picie ;) Jest to tak zwana "marchewka" mająca zachęcić opolan (zwłaszcza tych nieruchawych) do wyciągnięcia roweru i ruszenia w teren.

Na trasie opiekę zapewnia nasz klub. Członkowie klubu zapewniają też wsparcie techniczne na trasie, np pomoc przy wymianie dętki, w razie "złapania gumy". Jak na każdej wycieczce rowerowej warto mieć ze sobą zapasową dętkę, coś do picia i "coś na ząb", a w razie niepewnych prognoz pogody pelerynę przeciwdeszczową. W razie nie najlepszych warunków pogodowych, przewidziane jest skrócenie trasy, tak by nie opuszczać dróżek asfaltowych i w błoto dróg polnych nie wjeżdżać.

Ostatnio zmieniany piątek, 12 wrzesień 2014 14:37


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Artykuły powiązane

Odwiedzający

Odwiedza nas 561 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie