20141005 Niedzielna wycieczka do Barutu

Ekipa wyruszyła w składzie 8 osobowym. Sami doświadczeni, "wyjeżdżeni" turyści rowerowi(turyści i turystki- warte podkreślenia!). Nie było żadnej osoby "świeżej", nowej. Słaby wiatr ze wschodu, wiec zgodnie z naszą niepisaną regułą kierujemy się na wschód (ta reguła brzmi "wyjechać pod wiatr, by wrócić z wiatrem").

Objechaliśmy trasą przez Lędziny, Chrząstowice,Daniec, Krośnicę do wczesnośredniowiecznego grodziska koło Utraty. Pod drodze Czesiek-Kolarz poczuł przemożną chęć udania się na Górę Świętej Anny, więc powiedział "Cześć" i zniknął za horyzontem. W Utracie odłączył się Sławek, którego rodzina zawezwała telefonicznie do powrotu do domu (i po co wynaleziono telefony komórkowe? utrapienie z tymi telefonami!). W tym czasie słoneczko wreszcie się przedarło, a przy takiej pogodzie warto wędrować dalej. Reszta ekipy zajechała za Jemielnicę, do Barutu- miejsca słynnego z wymordowania żołnierzy oddziału "Bartka" którzy po II wojnie światowej usiłowali przedostać się na Zachód.  Wycieczka zakończyła się "bez strat w ludziach i sprzęcie". Nikogo w lesie nie porzuciliśmy na pastwę wilków, bo nie mamy takich zwyczajów. Dwie osoby które się odłączyły, mogły to spokojnie zrobić, gdyż są to doświadczeni turyści i reszta grupy była pewna, że do domów trafią. 8 osobowa frekwencja może nie jest szczytem marzeń, ale przypominam, że część ludzi była na weekendowym rajdzie w Pawełkach koło Lublińca, a w sobotę wielu z nas brało udział w Targach Organizacji Pozarządowych które odbywały się na placu Wolności.

Ostatnio zmieniany piątek, 17 październik 2014 10:18


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 1665 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie