Powstaje przejazd rowerowy przy skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i Wrocławskiej.

Przejazd rowerowy umożliwia nam legalne pokonanie ulicy. Czy zrobimy to rozważnie i w sposób bezpieczny zależy w dużej mierze od nas samych. Przejazd rowerowy umożliwia nam legalne pokonanie ulicy. Czy zrobimy to rozważnie i w sposób bezpieczny zależy w dużej mierze od nas samych.

  To kolejne uzupełnienie trasy rowerowej, którą można przejechać z ZWM-u do Centrum Handlowego Karolinka i Muzeum Wsi Opolskiej. Licząc od budynku Politechniki Opolskiej do Skansenu mierzy ona prawie 9 kilometrów długości.

     Na światłach obok McDonalda obniżono krawężniki, zamontowano sygnalizatory świateł z symbolami rowerów, oraz na czerwono wybrukowano fragmenty wysp rozdzielających poszczególne pasy ruchu.


  Czy przejazd zostanie dokończony w tym roku? To raczej wątpliwe, bo jesienno-zimowa pogoda nie sprzyja malowaniu linii na asfalcie.
  Jeżeli nawet linie przejazdu zostaną wymalowane dopiero na wiosnę, to i tak niewielka strata... Spora część rowerzystów odstawia rowery, gdy tylko temperatura spada. Na szczęście stale rośnie też liczba cyklistów- uparciuchów korzystających z rowerów, holenderskim wzorem, przez okrągły rok.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie