Spowiedź nawróconego cyklisty.

Ewa i Jacek pokonują przejazd rowerowy w Lędzinach. O przejazdach kilka słów w dalszej części. Ewa i Jacek pokonują przejazd rowerowy w Lędzinach. O przejazdach kilka słów w dalszej części.

  Święta to niezły czas na nawrócenie, nieprawdaż? Chcę podziękować Ewie i Jackowi, że mnie wyciągnęli na wycieczkę, (bo jeszcze na zbiórce nie byłem pewien czy pojadę).
W tym roku, to już prawie zapomniałem jak się jeździ na poziomym rowerze, i jak się jeździ na łonie przyrody. I choć wiało porządnie, a czasami lekko kropiło to wycieczka przypomniała mi jaka to wielka przyjemność, tak jechać przed siebie i niczym się nie przejmować. Człowiek jedzie przed siebie, stresy zostają z tyłu a wiatr je porywa i w nicość rozwiewa.


   Układ rodzinny mam taki, że bardzo mało w tym roku wyjeżdżałem poza Opole, a tylko się kręciłem po mieście "w celu wykrycia dziur i uszkodzeń w infrastrukturze miejskie".(w ramach działalności tak zwanego "oficera rowerowego")
  Wystarczy powiedzieć dla przykładu, że z Opola nie ruszałem się przez ... 2 miesiące! Równo tyle czasu minęło, jak byliśmy z Jackiem S. w Nysie (powrót pociągiem).
  Oczywiście pamięć ludzka jest zawodna i może jakąś wycieczkę przeoczyłem? Otóż na pewno nie, bo zaraz po powrocie z Nysy urwała mi się linka przerzutki,a naprawiłem ją dopiero w ostatnią sobotę :(
   Tak więc pełen ochów i achów nad tym jak było fajnie, zachęcam każdego by przygodę z rowerem odświeżył
-----------
Tak dla przypomnienia -przejazdy rowerowe nie zapewniają nam bezpieczeństwa. Umożliwiają one legalne przejechanie jezdni bez ryzyka ukarania mandatem. (generalnie po pasach jeżdżą prawie wszyscy rowerzyści więc zapominają, że mogą dostać za to mandat)
  To czy przejazd rowerowy pokonamy bezpiecznie zależy głównie od nas, czy zachowamy ostrożność, i nie będziemy zbyt ufni, że kierowca na pewno zauważy i na pewno się zatrzyma.

 Kawał na dziś
  To nie tramwaj, objedzie -pomyślał pieszy na widok auta
  To nie drzewo, zlezie -pomyślał kierowca

                  Pozdrawiam
                             Sławek

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 grudzień 2014 07:29


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie