Message:Nie można pobrać zasobu. Błąd: could not send the HTTP request: Could not execute the request: Failed sending HTTP request

2016-10-07:2016-10-09 Rajd w Pawełkach

Jak co roku wielu z nas miało ochotę się wybrać na jesienny rajd do Pawełek. Niestety pogoda trochę pokrzyżowała nam plany. Nie dojechał Edek, natomiast Ewa i Sławek przyjechali w sobotę. Marek i Herbert wyruszyli osobno swoim trasami, natomiast ja z Kazikiem wyjechałem o 14:30 spod McDonalda.

Początkowo mieliśmy zamiar jechać na Zawadzkie i stamtąd na Dobrodzień. Jednak w Kolonowskim trafiliśmy na żółty a potem czerwony szlak, które zaprowadziły nas krótszą i łądną drogą do Dobrodzienia. Mimo zapowiedzi pogodowych obyło się bez deszczu ( a nawet miejscami świeciło słońce), było dość chłodno. Około 18 dojechaliśmy do Pawełek, gdzie czekali już Marek i Herbert. 

Niestety stan schroniska pozostawia sporo do życzenia, przydałby się konserwator. W męskich ubikacjach na podłodze była woda, pisuary były uszkodzone. Na dodatek jedna z pawełkowych atrakcji - stół ping pongowy również był uszkodzony , nie było też do niego siatki.

Także czas spędzaliśmy na rozmowach, a o 20 wszyscy spotkaliśmy się na odprawie. W związku z brakiem grzybów w lesie postanowiono, że nie będzie zbierania grzybów.

Sobota rano powitała nas mżawką. Mimo to o 10 grupa 14 rowerzystów wyruszyła na trasę do Krzepic. Koło 12 opady zaczęły zanikać a koło 13 dotarliśmy do Krzepic. W Krzepicach na jednym ze skrzyżowań Rysiek wywrócił się ze swoim elektrycznym rowerem. Wyglądało to dość groźnie i gdyby nie kask nie wiadomo jakby się skończyło. Po kilku minutach kolejna nieprzyjemna historia, bardzo blisko jednego z rowerzystów przejchał samochód , co doprowadziło do awantury. W końcu udało nam się dotrzeć na krzepicki rynek, gdzie zwiedziliśmy kościół i poszliśmy się ogrzać do pizzerii. Ja z Kaziem i Herbertem pojechaliśmy jeszcze do synagogi ( a właściwie jej ruin ) i żydowskiego cmentarza. Cmentarz jest bardzo ładny, nagrobki metalowe, przy wejściu tablica od młodzieży izraelskiej, która cmentarz porządkowała kilka lat temu. Po powrocie z cmentarza razem z resztą grupy ruszyliśmy do Pawełek. Droga powrotna wiodła trochę przez lasy i piachy co nie wszystkim się podobało ( ja akurat lubię takie trasy ). Przed 17 po przejechaniu około 80 km dotarliśmy do Pawełek. Tu czekali już na nas Ewa i Sławek, któzy przyjechali na wieczorną imprezę.

Tradycyjnie o 18 rozpoczął się grill, jednak ze względów pogodowych odbył się już na sali. A po grillu serwowano słodkości, w tym ciasto Ewy, które przygotowała mimo choroby. Ludzi było juz więcej ( około 40 osób ). Były rozmowy i tańce, około 21 zwinęli się Marek, Herbert i Sławek. Kaziu wraz ze sporą grupą zajął się oglądaniem meczu Polska Dania, natomiast ja , Ewa i kilku innych rowerzystów bawiliśmy się na parkiecie. Zabawa skończyła się przed północą

W niedzielę pierwsi ruszyli w drogę powrotną Herbert i Kazik ( pojechali prosto na Opole aby szybko być w domu ), Ewa ze Sławkiem pojechali samochodem a ja z Markiem ruszyliśmy z grupą Ryśka na most w Krupskim Młynie. Jednak grupa Ryśka skręciła po ryby także razem z Markiem dogoniliśmy inną grupę a później sami dotarliśmy do Krupskiego Młyna. Tu pożegnałem Marka ( ruszył na Tarnowskie Góry ) i zająłem się konsumpcją śniadania. A w tym czasie dojechała grupa Ryśka. Po zrobieniu kilku zdjęć każdy ruszył w swoją stronę. Ja zająłem się szukaniem szlaków do Zawadzkiego ( znalazłem dosyć malowniczy czerwony , ale niestety się urwał ), a z Zawadzkiego ruszyłem przez dworek Goeringa do Opola. Po drodze obejrzałem jeszcze most na którym rok temu pluskaliśmy się w drodze powrotnej z Pawełek ( chyba było trochę cieplej :) ) i bunkier nad Małą Panwią. Około 17 dotarłem do Opola.

Mimo nienajlepszej pogody warto było wziąć udział w rajdzie, porozmawiać i poznać innych rowerzystów, pobawić się a także przejechać trochę kilometrów.  

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 październik 2016 22:02


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 803 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie