2021-08-28 Rajd Śladami Legend Prudnickiego Kolarstwa

Prudnik kolarstwem stoi. Tym razem nie Miasto Prudnik, ale Starostwo Powiatowe przy udziale PTTK-u zorganizowało kolejny Rajd związany tematycznie z prudnickimi kolarzami.

Piękny, słoneczny poranek zgromadził ponad stu uczestników – dorośli, młodzież i sporo małych dzieci na rowerkach i w fotelikach. Można było się zapisać na starcie. Każdy dostał mapkę trasy porządnie wydrukowaną. Na powitanie zabrali głos Burmistrz i Starosta Prudnicki. Dokonali otwarcia Rajdu i „częściowego” odsłonięcia pomnika Stanisława Szozdy. Uroczystość oficjalnego odsłonięcia będzie 19 września z okazji wyścigu kolarskiego. Trasę krótko przedstawił kol. Andrzej z PTTK-u i ruszyliśmy w stronę Dębowca. Przejazdy na skrzyżowaniach zabezpieczała policja i straż. Cały czas była też karetka pogotowia. Na skraju lasu krótki postój i prelekcja przy „3 dębach” i dalej pod górkę, po kamienistej drodze w stronę Dębowca. Przy wiacie, na skrzyżowaniu szlaków, był postój. Każdy dostał wodę mineralną i wafelek. Stamtąd ruszyliśmy przez las w stronę Trzebiny. Kolejny postój był przy ruinie zamku. Kto chciał oglądał ruinę lub spichlerz, w którym jest izba regionalna i trochę „rupieci” z poprzednich wieków. Dalej z Trzebiny w stronę „klasztorku” (czyli Prudnik-Las) polnymi drogami. Zaczęło trochę kropić i tak już było do mety w Prudniku na boisku LZS-u. Kuchnia serwowała grochówkę z chlebem, kawę, herbatę i ciastka. Każdy dostał imienny dyplom uczestnictwa a Starosta osobiście wręczał każdemu pamiątkowy medal. Padało do 15-tej więc większość uczestników rozjechała się do domów. Zostało najwytrwalszych ok. 30 osób, którzy startowali w konkursach sprawnościowych, a było ich kilka. Nagrody i puchary wręczał Starosta – już przy pięknym słoneczku, po deszczu. Bardzo udana kolejna prudnicka impreza. Starostwo nie żałowało grosza, bo wszystko było za darmo i na wysokim poziomie – materiały, obsługa rajdu, atrakcje, wyżywienie itd. Oprócz dyplomu i medalu każdy dostał torbę z upominkami – kilka map, lampki rowerowe, opaska odblaskowa i bidon aluminiowy. Jak komu było mało, to były stoiska z materiałami krajoznawczymi powiatu prudnickiego i Jeseników. Tylko pogoda nie całkiem dopisała i większość uczestników nie skorzystała z konkursów na mecie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie