2022–04–24 „Rowerowe Pierwiośnie” zimne i mokre

Rajd zorganizował PTTK Tryton z Nysy. Miał odbyć się 10 kwietnia, ale prognoza pogody była pesymistyczna i przełożyli go na 24 kwietnia. I było podobnie jak 10 kwietnia – pochmurnie, zimno ok. 6-10 stopni i czasem pokropił drobny deszczyk.

Ale tym nie zrażeni dojechaliśmy rano z Januszem z Prudnika do Nysy (na sucho) i dołączyliśmy do grupy prawie 40 rowerzystów z Nysy i Głuchołaz, którzy mimo lichej pogody zebrali się na starcie. Wyruszyliśmy po 9-tej w kierunku Hajduków. We wiosce minęliśmy ogromną gruszę – pomnik przyrody, podobno jedna z najstarszych w Polsce – ale bez postoju, bo tematem przewodnim rajdu były miejsca pamięcią „Marszy Śmierci” w 1945 roku. Pierwszy pomnik był na cmentarzu w Starym Lesie, drugi w środku wioski, w trzeci koło Biskupowa. Po drodze jeszcze kilka postojów w ciekawych miejscach i po 13-tej dojechaliśmy do remizy w Przełęku, gdzie strażacy i pani Sołtys ugościli nas hojnie kiełbaskami i ciastem. Można było też pozwiedzać remizę i samochody strażackie. Adrian – kierownik rajdu zrobił loterię i prawie wszyscy uczestnicy coś wylosowali. Było bardzo radośnie. Rajd podsumował i zakończył szef Trytona. W drodze powrotnej do Nysy pojechaliśmy z Januszem jeszcze wzdłuż jeziora po wale a następnie wzdłuż Nysy Kłodzkiej i do pociągu, bo mżyło i nie była to pogoda na jazdę rowerem do Opola. Bardzo udany Rajd, pomimo pochmurnej pogody.

Relacja i zdjęcia są też na stronie Trytona
https://www.facebook.com/search/top?q=oddzia%C5%82%20pttk%20tryton%20w%20nysie i OSP Przełęk https://www.facebook.com/przelekosp/


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 750 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie