2022–05–01 Rajdersi w Jemielnicy

Pierwszy dzień maja to tradycyjnie święto św. Józefa i jarmark cysterski w Jemielnicy.

Rajdersi wybrali się różnymi drogami do Jemielnicy – rano o 9-tej Herbert, Adam i Bogdan, Andrzej i Kasia po 10-tej, a ja po 11-tej, każdy inną trasą. Droga przez Daniec i Grodzisko przebiegła mi lekko tylko te 3,5 km od Jędrynie do Gąsiorowic, po polach i lesie, nieźle mnie wytrzęsło. Przed Gąsiorowicami spotkałem trójkę rajdersów, którzy już z Jemielnicy wracali. W Gąsiorowicach pooglądałem miniaturki gąsek (jest ich kilkanaście – zdjęć jest kilka przykładowych) i do Jemielnicy. Zaraz za bramą spotkałem Andrzeja, a za chwilę przyszła Kasia i razem poszliśmy oglądać paradę rycerską, a po jej przejściu na ciasto i kawę. Po drodze spotkaliśmy panią Bogusię z Łącznika i powspominaliśmy „stare czasy” schroniska PTSM, a za chwilę Bogusława ze strzeleckich „Kamieni Szlachetnych”, który nas zaprosił na swój kolejny rajd w czerwcu. Zwiedziliśmy jeszcze kaplicę (była prelekcja historyczna) i kościół, i w drogę do Strzelec. Andrzej pognał trochę wcześniej przez Górę św. Anny i Krapkowice, a my pojeździliśmy jeszcze po Strzelcach i w pociąg do Opola. Bardzo udany wyjazd – piękna pogoda, trasa tylko ok. 55 km no i jarmark ze wszystkimi atrakcjami i jeszcze zwiedzanie Strzelec. Poranne chłopaki wracali rowerami i mieli na pewno koło setki, a Andrzej – ho-ho i jeszcze więcej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie