2022-05-08 Z Namysłowa przez 3 województwa, 3 powiaty i 5 gmin

Rajd rowerowy (wycieczka), zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa, nosił nazwę "Operacja Brzezinka" i jego celem było m.in. dotarcie do wsi Brzezinka, w której jeszcze nigdy nie byli na rowerach, a przy okazji, po trasie, oglądanie ciekawostek krajoznawczych i historycznych.

Przy dworcu PKP zebrało się 15 osób i w takim składzie wyruszyliśmy (na trasie dojechały jeszcze 2 osoby). Przejechaliśmy centrum miasta i wyjechaliśmy w kierunku wschodnim w kierunku zalewu (zapora) i wioski Michalice (drewniany kościół). Stamtąd kilka km do Bukowa Śląska i dalej, już na północ w kierunku Brzezinki przez Baldwinowice, Smyk (słupy graniczne) i Głuszynę (strażnica i urząd celny). Po drodze ciekawe miejsca historyczne oraz dworki i pałacyki. Za Brzezinką ok. kilometra była granica województw. Dłuższy postój był w Jakubowicach i tam było co oglądać – pałac oraz stadnina koni. Stamtąd już prosto do Namysłowa na wspólny grill u wiceprezesa Stowarzyszenia Łukasza – w jego ogródku. Bardzo udana wycieczka – trasa niebyt długa, liczne postoje w ciekawych miejscach, słoneczna pogoda i miłe towarzystwo. Dzięki wskazówkom kolegów nie ominąłem żadnego ciekawego obiektu na trasie, a było tego sporo.

Zdjęcia także na stronie https://www.facebook.com/TowarzystwoNamyslow


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie