2022-05-07 XV Rajd Rowerowy na Górę Świętej Anny

Po dwuletniej przerwie z uwagi na pandemię (oficjalnie, bo pielgrzymki spontaniczne w czasie pandemii były) Radio Doxa wspólnie ze sponsorami zorganizowało Pielgrzymkę dla rowerzystów. Tradycyjnie, jak co roku, nasz klub poprowadził na trasę 31 osobową grupę.

Nasi klubowicze Marek, Kazik, Sławek, Czesiu, Janusz, Tadeusz i Grzegorz oraz 24 sympatyków przyjechało na zbiórkę przed kościołem św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu. Pogoda zapowiadała się idealna na dzisiejszą trasę - słonecznie i bezwietrznie. Również z nami rozmawiał i przeprowadzał wywiad red. Andrzej Szarometa z Radio Doxa. Zdjęcia całej grupy przed kościołem wykonał ks. prof. Marek Lis uczestnik rowerowej trasy. Błogosławieństwa na drogę udzielił ks. proboszcz Rudolf Świerc. Nasz klubowicz Kazik przekazał wszystkim obecnym zasady bezpiecznej jazdy rowerem w grupie. Ponadto poinformował o przebiegu trasy, przerwach i celu jazdy O godz.9.20 wyruszyliśmy jedną grupą ulicami Katowicką, skrzyżowanie 1-go Maja, Armii Krajowej i dalej przez Królewską Wieś, Grudzice, Malinę i lasem do Kosorowic. Nasi klubowicze „piloci” w specjalnych kamizelkach ostrzegawczych precyzyjnie blokowali ruch na wszystkich skrzyżowaniach dróg i ulic. W ten sposób sprawnie, szybko i bezpiecznie pilotowaliśmy całą grupę do celu. Niezbędnym okazał się również „gwizdek” – sygnalizując jadące samochody z tyłu i z naprzeciwka grupy. Krótkie postoje mieliśmy w lesie przecięcie dróg obok krzyża - pomnik, Kamieniu Śl. oraz Ligota Dolna przed Muzeum Sakralnym. Chętni pojechali prosto szosą a pozostali w prawo przez Rezerwat drogą polną i początkowo kamienistą. Następnie przed lasem po lewej stronie można było zobaczyć piękną panoramę okolicy w tle kwitnącego na żółto rzepaku o tej porze roku. Po dojechaniu niewielkim wzniesieniem do miejsca w lesie ostatni odpoczynek przy kapliczce zawieszonej na drzewie. Tutaj poczekaliśmy na pozostałych uczestników jadących z nami. Przez całą trasę od Maliny po Górę Św. Anny mijają nas rowerowe grupy i indywidualni pielgrzymi. Gdy wjechaliśmy pod klasztor Marek M. robił naszym uczestnikom zdjęcia na ostatnim stromym podjeździe . Również co ciekawsze fotki były w kadrze całej trasy. Jest godz.12.40 wszyscy rowerzyści z licznych klubów, miejscowości oraz pojedyncze osoby z woj. opolskiego i śląskiego kierują się na Plac Rajski w celu uczestniczenia we Mszy Świętej. Tutaj też był sekretariat i można zgłosić się wpisując na listę, zakupić znaczek i inne pamiątki oraz podbić pieczątkę do książeczki KOT. Godz.13.00 początek Mszy Świętej – przy Grocie odprawianej w intencji rowerzystów przybyłych z bliskich i dalekich miejscowości. Odprawiali przez trzech księży m.in. ks. prof. Marek Lis, ks. Michalewski. Po Mszy Św. mamy pamiątkowe zdjęcia na tle Groty i udajemy na miejsce przy Domu Pielgrzyma. Tutaj część artystyczna, pokazy rowerowe, wywiady Radio Doxa i Policji o bezpieczeństwie na drogach. Również konkursy z nagrodami - foldery, mapki itp. zorganizowane przez Lasy Państwowe. Możliwość gastronomii od kawy, ciasta, napoje, obiady. Sławek miał możliwość zaprezentowania działalności naszego klubu oraz zorganizowania wspólnego wyjazdu z Opola. Filmowanie ciekawych pokazów rowerowych, zdjęcia pamiątkowe oraz rozmowy i odnawianie kontaktów między spotkanych rowerzystów. W powrotną drogę do Opola grupa licząca 13 osób rusza o godz.16.00. Teraz jedziemy cały czas z górki w dół i trzeba zachować szczególną ostrożność i uwagę. Mamy krótki postój w Kamieniu Śl. i w lesie obok krzyża. W Opolu jesteśmy na godz.18.00. Dziękujemy wszystkim osobom za uczestnictwo i miłe spędzenie czasu w grupie wyjazdowej. Zapraszamy na kolejne wyjazdy i życzymy szerokiej i bezpiecznej jazdy. Całość trasy przebiegła bezpiecznie i szczęśliwie bez żadnych kolizji i awarii rowerów. Całość trasy 70 km.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 534 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie