Marek Madej

Marek Madej

Po raz 29. Klub PTTK im. Wł. Huzy zorganizował rajd „gwiaździsty” – tym razem z metą w barze w Bargłówce, niedaleko Rud. Jego celem było spotkanie rowerzystów ze Śląska.

Oczywiście sezonu rowerowego, bo sezon wycieczkowy rozpoczął się już chyba na majówce z pierwszymi podmuchami ciepła. Wstałem skoro świt i wygodnymi pociągami dojechałem do Milicza. W pociągu z Wrocławia było chyba ze 20 rowerów do Milicza i jeszcze dalej.

Rajd rowerowy (wycieczka), zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa, nosił nazwę "Operacja Brzezinka" i jego celem było m.in. dotarcie do wsi Brzezinka, w której jeszcze nigdy nie byli na rowerach, a przy okazji, po trasie, oglądanie ciekawostek krajoznawczych i historycznych.

Jak co roku, tradycyjnie 2 maja, jeździmy na rowerach udekorowanych flagami aby uczcić przede wszystkim „Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” ale także kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Pierwszy dzień maja to tradycyjnie święto św. Józefa i jarmark cysterski w Jemielnicy.

Nigdy nie byłem na rajdzie w tamtych okolicach więc chętnie wybrałem się, aby zobaczyć kto, jak i którędy jeździ, chociaż w tą sobotę było rajdów co niemiara.

Rajd zorganizował PTTK Tryton z Nysy. Miał odbyć się 10 kwietnia, ale prognoza pogody była pesymistyczna i przełożyli go na 24 kwietnia. I było podobnie jak 10 kwietnia – pochmurnie, zimno ok. 6-10 stopni i czasem pokropił drobny deszczyk.

Tradycyjnie, już po raz siódmy, w Prudniku zainaugurowano sezon rajdów rowerowych, jak zwykle pod patronatem i hojnym dofinansowaniem Miasta Prudnik.

Okazją do krótkiego wyjazdu do Namysłowa był Rajd zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej. To już VII Rajd – tym razem na otwarcie sezonu.

Lato klimatyczne i kalendarzowe skończyło się we wrześniu ale temperatury w ostatnich dniach sięgają ponad 20 stopni w słońcu. Tym razem było letnio – od 16 do 22 stopni w cieniu. Dla mnie ostatnim akcentem sezonu letniego jest zmiana czasu na zimowy i wypadło akurat w tą sobotę. Wybrałem się na tradycyjną „objazdówkę” z Głuchołaz przez Czechy i Prudnik do Opola.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/user.php on line 247
Strona 1 z 7

Odwiedzający

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie