2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zapraszamy do forum Rajdera!

Powiedz nam kilka słów o sobie. Cieszymy się , że odwiedziłeś nasze forum

TEMAT: Szlakiem pomników przyrody(zaległy z 2013 roku)

Szlakiem pomników przyrody(zaległy z 2013 roku) 5 lata 5 miesiąc temu #499

Relacja z rajdu pomniki przyrody który został zorganizowany przez Rajd TTH pomniki przyrody organizowane przez Henryka Gołkowskiego z tułowickiego towarzystwa historycznego pod nazwą pomniki przyrody.
W dniu 5.10.2013r. dwie osoby z klubu rajder Opole wyjechali z Opola (z Placu Mickiewicza o godzinie 8:00) jechaliśmy przez Komprachcice i przyległe miejscowości do Niemodlina gdzie dotarliśmy o godzinie 10:30, ponieważ tam w Niemodlinie została zorganizowana grupa z tamtejszych okolic.
A następnie razem z leśniczym przewodnikiem Henrykiem Gołkowskim wyruszyliśmy w trasę, jechaliśmy traktem leśnym zwiedzając leśne ciekawostki i tak dojeżdżając do Jakubowic oglądaliśmy kolejno drzewa dąb szypułkowy, który miał około 200 lat i był obiętością około 7m następnie bez szypułkowy także bardzo stary bo około 200 lat. Po krótkiej przerwie dotarliśmy do miejscowości Mała Góra zwiedzaliśmy tam ruiny zabudowań oraz świerki trzystuletnie, dalsza trasa prowadziła nas przez miejscowość Góra były tam ciekawe drzewa a jedno było powalone, które wydało koronę po starym pniu, w miejscowości Rudki mieliśmy postój na krótki lanch obok stawów rybnych hodowlanych karpi. Po przerwie udaliśmy się w dalszą drogę po krótkiej był kolejno kościół w Rogach, który był bardzo stary po obejrzeniu przemieściliśmy się do starej cegielni w okolicy Szydłowa na piknik. Było bardzo fajnie bo piekliśmy kiełbaski popijając sokiem z malin oraz jabłkowym, były śpiewy i gitara oraz udane ognisko po imprezie udaliśmy się w drogę powrotną do Opola gdzie dotarliśmy około 18:30 i tym rajdem zakończyliśmy dzień który był bardzo udany.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.074 s.

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie