Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 18 in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/components/com_kunena/views/common/view.html.php on line 309
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rower na peronie

Odp: Rower na peronie 12 lata 10 miesiąc temu #192

  • JaceX
  • JaceX Avatar
Widzę jednak, że bez polityki nie potrafisz.
Wyżyj się gdzie indziej, a nam nie psuj nam swoją frustracją radości z podróżowania, jeżdżenia rowerem.
Proponuję Ci forum Gazety Wyborczej, tam znajdziesz bardzo wielu partnerów do dyskusji na temat "idiotów demolujących nasz kraj".
To na tyle - trzymaj się i do spotkania na szlaku... rowerowym :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 12 lata 10 miesiąc temu #193

  • JaceX
  • JaceX Avatar
jacek_arwal napisał:
Widzę, że otwarłem puszkę Pandory.
Według mnie skoro przepis jest taki to SOK go egzekwuje. Ale czy można jakoś tą sytuację rozwiązać ?
Sądzę , że po pierwsze powinna być tabliczka po tym zjeździe, że zabrania się jazdy na rowerze po peronie. Oczywiście nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, ale jak widać jest to przepis nieznany, a tablica informacyjna nie jest dużym wydatkiem.
Po drugie tam rzeczywiście aż się prosi, żeby odcinek od zjazdu przynajmniej do pierwszego budynku przejechać rowerem. Może możnaby przedłużyć poręcz wzdłuż peronu czy w jakiś inny sposób ułatwić nam życie.
Po trzecie ten przepis nie jest najlepszy. Oczywiście jego celem jest bezpieczeństwo. Ale w ostanich zmianach w kodeksie rowerzystom pozwolono jeździć obok siebie,a też możnaby tłumacząc się bezpieczeństwem , nie wprowadzać takiego przepisu. Być może możnaby namalować jakąś żółtą linię i stwierdzić , że do niej można. Takie rzowiązanie wymagałoby na pewno zmian w prawie i dziś nie jest możliwe do wprowadzenia.
Przepis jest nieznany, więc postarajmy się go rozpropagować. Pierwszy krok już zrobiliśmy tą dyskusja.
Z tą tablicą to dobry pomysł, trzeba by jednakby zarządca terenów kolejowych to zrobił. Jako klub możemy z taką propozycją do niego o to wystąpić.
Zjazd kończy się na peronie, niestety peron w tym miejscu i przez długość kilkudziesięciu metrów jest dość wąski (patrz foto)

i obawiam się, że bez kosztów związanych z jego poszerzeniem Twój postulat by nim poruszać się na rowerze nie da się uskutecznić. Pewnie musiałaby to być wydzielona i oddzielona od peronu droga rowerowa spełniająca warunek: odległości 3m od skrajnej szyny.
Jeśli zaś chodzi o zmianach w prawie dopuszczających pod pewnymi warunkami jazdę rowerami po obszarach kolejowych, to jestem sceptyczny. Myślę, że możemy tu "podziękować" "naszym kolegom" preferującym jazdę po piwku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rower na peronie 9 lata 1 miesiąc temu #559

  • TUKAN
  • TUKAN Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
JaceX napisał:
No to cieszmy się chociaż z tego że rower można po peronie prowadzić, a nie każą nam go nosić. ;)
Ciekawi mnie jednak, czy jest tam gdzieś w okolicach zjazdu postawiony znak informujący, czy też zakazujący jazdę rowerem. Jeśli jest, to sprawa jest oczywista. ...niestety. ... a jeśli nie to należy go tam koniecznie dla klarowności sytuacji umieścić. Spróbuję poskoczyć tam dzisiaj i sprawdzić.

A to ciekawostka z ta jazda po PKP bo ja zawsze krece pomalutku sie na siodelku i nikt nigdy mi nie zwrocil uwagi, ze tak nie wolno :D Jezdzilem rowniez po peronach Krakowa,Wroclawia, Katowic, Sosnowca i tylko raz konduktor we Wroclawiu grzecznie zwrocil uwage bym zachowal ostraznosc.
CYKLOZA 401 - nieuleczalne uzaleznienie od roweru :D
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez TUKAN.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.245 s.

Odwiedzający

Odwiedza nas 1011 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie