2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

Pierwsze wiosenne ognisko

 

Wiosnę kalendarzową przywitalismy przed tygodniem. "Zimowa" pogoda sprzyjała do tej pory wycieczkom - jeździliśmy w każdą niedzielę. W najbliższy weekend ma być znowu zdecydowanie cieplej i wiosennie, więc czas odkleić się od telewizora. Wycieczki o godz. 10 odbywają się w każdą niedzielę i jest coraz większa frekwencja. Zapraszamy na pierwsze tej wiosny ognisko w dniu 30 marca. Zbiórka o godz. 10 w stałym miejscu na placu Mickiewicza, a wyjazd o godz. 10.15. Pojedziemy do lasu koło Maliny na tzw. miejsce odpoczynku "Lis" - oczywiście tylko przy sprzyjającej, bezdeszczowej pogodzie. A pogoda na niedzielę szykuje się już prawdziwie wiosenna, tzn. słonecznie, bez opadów i ok. 15 stopni ciepła. Patrz zdjęcie obok ... Grupa o godz. 9 zainauguruje wycieczki już 30 marca - są chętni i będzie trasa od godz. 9 z dojazdem na ognisko do Lisa.

Pamiętajmy o zmianie czasu na letni - w niedzielę wstajemy o godzinę wcześniej.

 

Miejsce odpoczynku "Lis" koło Maliny jest bardzo wygodne i sprawdzone - było tam kilkukrotnie ognisko noworoczne i wiosenne. Pod wiatą są stoły i ławy, dookoła las i strumyczek, gdzie można np. umyć ręce. Tam spotkamy się ok. godz. 11.30 z rajderowcami, którzy dojadą indywodualnie. Wspólnie pośpiewamy i upieczemy kiełbasę. Prowiant i napoje każdy zabiera w ilościach i asortymencie wg własnego uznania i zapotrzebowania. W Malinie w niedziele rano przeważnie jest otwarty mały sklep. Powrót do Opola ok. godz. 14-16 trasą do uzgodnienia.

 
 
 
Info jak dojechać indywidualnie.
 
Jedziemy z Opola do Grudzic, gdzie skręcamy w prawo - drogowskaz "Malina" i za szkołą (z prawej strony) skręcamy w lewo, dalej między stawami i we wiosce Malina na skrzyżowaniu w lewo. Dalej jedziemy obok kościoła (po lewej) i na łuku w lewo drogi asfaltowej jedziemy prosto - drogą gruntową w stronę lasu. Po ok. 350 metrach jest droga gruntowa w lewo (przed małym mostkiem na strumyku) i w nią skręcamy i dalej czały czas prosto ok. 2 km przez las do miejsca ogniska, które jest przy drodze.

Ostatnio zmieniany piątek, 28 marzec 2014 17:19

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie