2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

20141005 Niedzielna wycieczka do Barutu

Ekipa wyruszyła w składzie 8 osobowym. Sami doświadczeni, "wyjeżdżeni" turyści rowerowi(turyści i turystki- warte podkreślenia!). Nie było żadnej osoby "świeżej", nowej. Słaby wiatr ze wschodu, wiec zgodnie z naszą niepisaną regułą kierujemy się na wschód (ta reguła brzmi "wyjechać pod wiatr, by wrócić z wiatrem").

Objechaliśmy trasą przez Lędziny, Chrząstowice,Daniec, Krośnicę do wczesnośredniowiecznego grodziska koło Utraty. Pod drodze Czesiek-Kolarz poczuł przemożną chęć udania się na Górę Świętej Anny, więc powiedział "Cześć" i zniknął za horyzontem. W Utracie odłączył się Sławek, którego rodzina zawezwała telefonicznie do powrotu do domu (i po co wynaleziono telefony komórkowe? utrapienie z tymi telefonami!). W tym czasie słoneczko wreszcie się przedarło, a przy takiej pogodzie warto wędrować dalej. Reszta ekipy zajechała za Jemielnicę, do Barutu- miejsca słynnego z wymordowania żołnierzy oddziału "Bartka" którzy po II wojnie światowej usiłowali przedostać się na Zachód.  Wycieczka zakończyła się "bez strat w ludziach i sprzęcie". Nikogo w lesie nie porzuciliśmy na pastwę wilków, bo nie mamy takich zwyczajów. Dwie osoby które się odłączyły, mogły to spokojnie zrobić, gdyż są to doświadczeni turyści i reszta grupy była pewna, że do domów trafią. 8 osobowa frekwencja może nie jest szczytem marzeń, ale przypominam, że część ludzi była na weekendowym rajdzie w Pawełkach koło Lublińca, a w sobotę wielu z nas brało udział w Targach Organizacji Pozarządowych które odbywały się na placu Wolności.

Ostatnio zmieniany piątek, 17 październik 2014 10:18

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 327 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie