2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…

2015-05-22:24 V Rajd u Rudiego w Czechach

Spis treści

22.05.2015r. piątek o godz.16 00spotkałam się na opolskim dworcu z Cześkiem P. /Marzena wsiadła już wcześniej na Opolu- Zachód /i ruszyliśmy pociągiem do Raciborza. Marek pojechał już około 10 rano do Kędzierzyna pociągiem, a potem dalej rowerkiem do Opavy. Sławek i Grzegorz R. dotarli na miejsce samochodami z rowerkami w bagażniku, a Jacek z Grażyną mieli ambitne plany by na rowerach z Opola tam dojechać.

Ale jak to często im się zdarza... najpierw błąkali się w okolicach Krapkowic szukając „ciekawszych” rowerowych szlaków, aż w końcu Jacek zerwał łańcuch i musiał wzywać na pomoc tatusia. Ten zawiózł ich autem do serwisu rowerowego w Kędzierzynie, gdzie sklepali mu łańcuch iii pędem ruszyli do Raciborza by zdążyć odebrać naszą trójkę z pociągu. Dalej już bez przeszkód, całą piątką udaliśmy się bocznymi drogami w kierunku Opavy, przez Kobiernice i Velkie Hostice . Rudolf czekał na nas w restauracji w Chlebicowie razem z resztą uczestników rajdu, czyli rowerzystami z klubu Swetlodlażiwota , Jurkiem i młodzieżą z Raciborza. Powitano nas bardzo milo, poczęstowano czeskim specjałem, czyli knedlikami z gulaszem, a następnie było uroczyste rozpoczęcie imprezy. Rudi powitał uczestników, krótko zaprezentował trasę i harmonogram raju. Po części oficjalnej udaliśmy się na kwatery, gdzie się rozpakowaliśmy, schowaliśmy rowery i poszliśmy spać. W nocy nie obyło się bez niespodzianek, bo jak zwykle z materacy poschodziło powietrze, aaa Jacuś z Grażynką, którzy ulokowali się w sali gimnastycznej, to nie dość że zmarzli to jeszcze budził ich włączający się co chwilę wentylator. Na drugi dzień pokornie wrócili do nas na nocleg.


Prev Next »

Ostatnio zmieniany środa, 10 czerwiec 2015 13:47

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie