2019-08-04 Maraton Audax w Głuchołazach

To już tradycyjna impreza Klubu Ktukol z Głuchołaz. Impreza odbywa się perfekcyjnie – skrupulatnie przygotowana i sprawnie przeprowadzona :) Trasa co roku jest podobna – ok. 110 km. Tym razem były to 4 pętle po 28 km, a więc razem 112. Ja z kolegami z Prudnika przyjechałem po 9-tej i już wszyscy maratończycy byli na trasie, co najmniej na pierwszym okrążeniu.

My ze startem nie spieszyliśmy się, bo zapisaliśmy się na jedno „kółko” :) Za chwilę przyjechał Józek i w piątkę ruszyliśmy. Co chwila wyprzedzały nas grupy klubowe, bo pętlę jechali ok. godziny, więc średnia – jak na „ścigantów” – była rekreacyjna ok. 30 km/godz. Ale większość uczestników, my także, jechała spokojnie – poniżej 25 :) Po drodze był czas na zdjęcia i spotkania ze znajomymi. Przed dwunastą byliśmy na mecie i do pierwszej był czas na bufet i rozmowy ze znajomymi. Po godz. 13-tej rozpoczęło się uroczyste dekorowanie pucharami rodzin (były od 4 do 6 osób) i klubów (od kilku do kilkunastu osób) oraz najstarszych i najmłodszych maratończyków (112). Na końcu każdy dostał pamiątkowy medal. W sumie startowało ok. 200 rowerzystów, głównie z Opolszczyzny i Czech – okolice Zlatych Hor i Jesenika (ok. 30 osób). Po maratonie z kolegą Andrzejem pojechaliśmy do Zlatych Hor na obiad, a następnie widokową trasą przez Petrovy Boud (ok. 700 m) i Jindrzichov do Prudnika. Bardzo przyjemny i rekreacyjny dzień na rowerze :) 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie