2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2019-09-22 Rowerowy rajd „Na luzie za miasto”

Po raz ósmy nasz klub zorganizował ten rajd w ramach obchodów Dni Zrównoważonego Transportu :) Spotkaliśmy się jak zwykle w niedzielę, tym razem o 10-tej na pl. Mickiewicza. Było nas sporo, bo 47 osób (a może więcej, bo ciągle dojeżdżali i odjeżdżali) - w tym zdecydowana większość osób spoza naszego klubu, w różnym wieku, co nas bardzo ucieszyło :)

Na powitanie Sławek obdzielał wszystkich dzwonkami rowerowymi i odznakami okolicznościowymi od sponsora – UM Opole. Rajd miał być na luzie więc powolutku poturlaliśmy się nadodrzańską ścieżką rowerową w stronę Groszowic. Po drodze dołączyło jeszcze kilka osób tak, że w sumie w rajdzie uczestniczyło 51 lub 53 osoby :) Pierwszy postój był w Groszowicach przy śluzie na Odrze. Dalej jechaliśmy tyłami Groszowic do osiedla Metalchem, a przed Grotowicami skręciliśmy do lasu w stronę naszego ulubionego Denkmala. Po ok. 4 km jesteśmy na skrzyżowaniu dróg leśnych z krzyżem i kamieniem. Tu był dłuższy postój i Kazik, Marek oraz Grzesiek przeprowadzili konkursy sprawnościowe (slalom, rzut dętką do celu, „jazda żółwia”) dla rozruszania innych mięśni i ku uciesze startujących. Było przy tym wiele śmiechu i radości, ale też i emocji :) Po wręczeniu nagród (rowerowych liczników za pierwsze 3 miejsca w każdej konkurencji oraz dodatkowe wyróżnienia) i uścisków dłoni prezesa Kazika rozdano wszystkim upominki, lampki rowerowe, też ufundowane przez UM Opole. Teraz grupa dokonała samorzutnego podziału. Części rowerzystom, zwłaszcza dzieciom, ten dystans już wystarczył i zawrócili przez Malinę do Opola pod kierownictwem Kazika. Reszta nie miała ochoty tak szybko kończyć fajnej wycieczki, toteż pojechaliśmy dalej lasem do Kosorowic. Przy boisku był krótki postój i rozważanie, co i gdzie dalej. Razem podjechaliśmy jeszcze kawałek do „Alei Gwiazd Kabaretu”, zrobiliśmy spontaniczne fotki i w drogę – większość przez Kamień do Krapkowic – Otmętu na „dynie” a Marek z Asią i Justyną do Opola przez Ozimek i Szczedrzyk. Piękny słoneczny dzień – ostatni dzień lata – i bardzo udany rajd :)

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie