2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2021-06-06 W imieniny miesiąca po wydmach

Na starcie podzieliliśmy się na 2 podgrupy: ta ładniej ubrana (czyli w klubowe stroje) wyruszyła pod Turawa Park, by dołączyć do rajdu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski. Ta ubrana miej okazale (w składzie 7 osobowym) wyruszyła w Bory Stobrawskie w poszukiwaniu leśnych, polodowcowych wydm.

Te pierwsze, przy "Studzionce" koło Dąbrówki Łubniańskiej, łatwiejsze do odnalezienia, odwiedzaliśmy już wielokrotnie i jak zwykle robią duże wrażenie. Tym razem mieliśmy dodatkowe atrakcje - w lesie obywał się Xtreme Półmaraton Stobrawski (w biegu na dystansach 10 i 20 kilometrów wzięło udział 130 biegaczy). Ta niedziela była jednym z najcieplejszych dni tego roku, więc biegacze lekko nie mieli. Po odwiedzeniu Studzionki zagłębiliśmy się w las w poszukiwaniu "Wydm w Kosowcach". Jedne od drugich leżą niezbyt daleko - raptem 5 kilometrów, choć jedzie się niezbyt szybko - drogi są piaszczyste, momentami się grzęźnie (jest to normą w lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego). Jadąc trzeba zachować odległości jeden od drugiego, uważać, by się "nie wyglebić" lub nie przejechać "wyglebionego" kompana. Wydmy w Kosowcach przeszły najśmielsze oczekiwanie: ogromna, ogromna piaskownica, bajkowy krajobraz. Jak na zdjęciach uda się wypatrzeć sylwetkę człowieka, to dopiero widać skalę i potęgę zjawiska. Z Kosowców przez Jełowę, obok Jezior Turawskich, przez Zawadę wróciliśmy do Opola (z Zawady do Opola nowo wyasfaltowaną drogą, która o ile wiem, ma służyć niezmotoryzowanym-rowerzystom, piechurom, rolkarzom - zakaz ruchu ma oczywiście nie dotyczyć rolników dojeżdżających do swych pól).

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie