2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2021-07-04 Rajd Rodzinny w Głuchołazach

To kolejny rajd zainicjowany i finansowany przez Powiat Nyski. W ubiegłych latach trasy prowadziły z Nysy i były prowadzone przez PTTK Tryton. Tym razem Klub Ktukol poprowadził trasę z Głuchołaz. Partnerem było też miasto Zlate Hory, więc byli też turyści z Czech.

Rajd otworzył Starosta Nyski a kilka słów nt. jego przebiegu powiedział Eligiusz z Ktukol-a. Rajd rekreacyjny to i trasa też rekreacyjna – tylko 17 km po bocznych drogach gruntowych i asfaltowych a tempo jazdy ok. 10 km/godz aby nadążyły małe dzieci. Pierwsza połowa trasy prowadziła po drodze gruntowej wzdłuż Białej Głuchołaskiej. Cały czas lekko w dół. Na dwóch mostach były krótkie prelekcje krajoznawcze. Przed Markowicami wyjechaliśmy na asfalt i jechaliśmy nim kilka km do Łączki. Dalej drogą gruntową, lekko pod górkę, do jeziorka Łączki. Tam krótki postój i kolejna prelekcja. Jeziorko to zalana kopalnia odkrywkowa o głębokości ok. 18 m. Zalanie było gwałtowne, więc do dzisiaj na dnie jeziorka są maszyny. Od jeziorka już bliziutko do Wilamowic, gdzie był poczęstunek i pokaz pierwszej pomocy. Można było także zobaczyć zabytkową piekarnię. I tu się rajd zakończył. Każdy wyruszył w drogę do domu. Moi znajomi z Tułowic Beata i Andrzej wrócili przez Nysę. Znajomi z Prudnika wrócili przez Niemysłowice a Teresa i Wojtek z Rajdera wrócili do Głuchołaz, gdzie zostawili samochód. Ja wróciłem do Opola przez Głuchołazy, Zlate Hory, Petrove Boudy, Jindżichov i Prudnik. Pogoda rowerowa, od granicy leciutki wiaterek w plecy, więc jechało się przyjemnie. Bardzo udany rajd i cała dzienna trasa ok. 115 km.

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie