2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2021-07-17 Objazdówka dookoła Kłodzka

Tą trasę wymyślił Andrzej – kolega z Tułowic. Wygodnym, bezpośrednim pociągiem przez Nysę dojechaliśmy do Kłodzka i o 9-tej wysiedliśmy na stacji Kłodzko Miasto. Beata i Andrzej wsiedli w Tułowicach.

Najpierw kawa i ciasto w cukierni opodal mostu i krótki spacer po centrum – Most Gotycki, Ratusz i kościół św. BM Różańcowej i klasztor. I na rowery w trasę – kierunek przełęcz Łaszczowa (592). Pierwsze kilometry łagodnie pod górę i dalej trochę bardziej stromo ale nie jakaś „ekstrema” – może miejscami maksymalnie ok. 8%. Na górze spotkaliśmy kilku rowerzystów. Niektórzy jak my, tylko przejeżdżali przełęcz, a inni stamtąd zaczynali Pętle Łaszczową lub Kłodzką – na rowerach po terenie. Dwie osoby miały „elektryki” z wypożyczalni – bardzo „wypasione”. Z przełęczy zjazd kilka km i następnie łagodnie do Kamieńca Ząbkowickiego gdzie obejrzeliśmy opactwo cystersów i pałac. Z Kamieńca do Barda prawie płasko bocznymi, malowniczymi i dobrymi drogami. A tam najpierw Klasztor Redemptorystów i szopka oraz Muzeum Sztuki Sakralnej a następnie bazylika pw. Nawiedzenia NMP i kamienny most z XVI w. Z Barda do Kłodzka nie „krajówką” tylko malowniczą boczną drogą wzdłuż Nysy Kłodzkiej. Było miejscami trochę pod górkę ale za to przed Kłodzkiem piękna panorama na Góry Bardzkie. W Kłodzku byliśmy ponad godzinę przed wyjazdem pociągiem i był jeszcze czas na zwiedzanie i kawiarnię. Piękna trasa, tylko ok. 60 km i piękny, pogodny dzień – lekkie zachmurzenie, temperatura ok. 25 i lekki wiaterek północny, który przyjemnie chłodził pod górkę. Ta wycieczka miała za cel przełęcz Łaszczowa oraz objechać te miasta. Już zaplanowaliśmy kolejną trasę z Kamieńca przez Ząbkowice, może Srebrną Górę i Bardo do Kłodzka ale ze zwiedzaniem pałaców, zamków i muzeów. Trasa kolejowa Opole – Kłodzko daje też inne warianty wycieczek np. w kierunku Lądek Zdrój lub Ziębice.

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie