2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2021-09-05 Rajd Kędzierzyński

Pobudka, zbiórka, pakowanie 3 rowerów na dach samochodu (+ 1 na tylną klapę bagażnika) i w drogę do Kędzierzyna-Koźla w składzie Ela, Krysia, Jacek i ja. Na start rajdu zorganizowanego przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle, z Rajdera pociągiem dojechali jeszcze: Marzena, Janusz i Józek, czyli tym razem była nas siódemka.

Wszystkich uczestników, wraz z prowadzącymi było niecałe 70 osób przybyłych z różnych stron (były np. osoby z KTUKOL Głuchołazy). Trasa przez Bierawę, Dziergowice, biegła głównie drogami transportu rolnego oraz leśnymi. W lesie, na miejscu wielkiego pożaru lasów z 1992 roku, widzieliśmy symboliczne groby 2 strażaków poległych w walce z tym żywiołem, oraz pomnik im poświęcony. Nieopodal, przy obserwacyjnej wieży przeciwpożarowej mieliśmy krótką prelekcję na temat gospodarki leśnej. Po drodze widzieliśmy jeszcze trawiaste lądowisko dla samolotów strażackich oraz wielkie kopalnie odkrywkowe piasku. Są one już częściowo zrekultywowane, i w nieczynnych wyrobiskach powstają przepiękne jeziora. Na boisku w Lubieszowie zostaliśmy przez organizatorów nakarmieni (było ognisko i kiełbaski) oraz obdarowani drobnymi upominkami. Ponieważ rajd powoli zbliżał się ku końcowi, zgłosiliśmy w czwórkę chęć odłączenia się (To ważne! nie dalej jak tydzień temu w okolicy Bierawy na nogi zostało postawiona masa policjantów i strażaków, którzy szukali zaginionego grzybiarza. Pamiętajmy, że od zorganizowanych imprez można się odłączać, ale należy ten fakt wyraźnie zgłosić - taki warunek był też wyraźnie zapisany w regulaminie rajdu). Powróciliśmy nad piaskownie, by cieszyć się tym niecodziennym widokiem. A potem już spokojnie powrót do auta, zapakowanie się i powrót do Opola.

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie