2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2021-11-14 Nadodrzańskie klimaty jesienne`

Ktoś to ładnie ujął w internecie: mamy choróbsko listopadzicę, która próbuje nas dopaść i przygnębić. No dobra, ale aktywu Rajdera to nie dotyczy. Dziś źle nie było, choć obietnica słońca nie spełniła się.

Trasa: Sławice - polami do Niewodników - Narok - Chróścice - Dobrzeń Wielki „ Balaton” - lasem do stawów Śródlesie” - Luboszyce - „Żwirek”- Kępa. Kilometrów 55-60 (Herbert ponad 20 więcej). Na wysokości Naroka, przy byłej przeprawie Odry, zobaczyliśmy dwa wraki samochodów, wydobyte z rzeki parę dni wcześniej. Widok jak z czarno-białego filmu grozy. Moi koledzy mieli radochę. Odgadywali marki wozów i takie tam….. i bawili się w gangsterów. Narazie, jak donoszą media, nie wiadomo, jak auta znalazły się w wodzie, wiadomo jednak, że nie jest to świeża sprawa. Całkiem świeże, natomiast, pływały na Odrze dwa dorodne łabędzie. Spotkaliśmy też bażanta, co to prawie spod kół nam się zerwał. No i sprawa była: samica, czy samiec. Jedni kolory widzieli, inni wręcz przeciwnie… nie doszliśmy do konsensusu. Jeśli w ptasim temacie, przeloty gęsi trwają. Piękne klucze obserwowaliśmy w Niewodnikach. Nad „Balatonem” cisza, spokój, jakiś mors się pławił, a my herbatka, kanapka, marchewka (Jacek dieta), ćwiczenia na siłowni. Uważam dzisiejsze pedałowanie za bardzo skuteczną profilaktykę listopadzicy. Polecam opornym, którzy próbują już powiesić rower na haku.

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie