2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2022–03–06 Wydmy w Kosowcach z jubilatem na pierwszym planie

Kierunek w tę szaroburą niedzielę dla nas w sam raz - wydmy i las .Trasa: Kępa, Żwirek, Łubniany, Kosowce, Jełowa, Kobylno, Marszałki, Turawa, Zawada. Znów mieliśmy jubilata, tym razem Sławka.

Urodzinowe przyjęcie odbyło się w pachnącym żywicą lesie nieopodal Studzionki. Po gromkim odśpiewaniu stolatów (żywię nadzieję, że mieszkańcy lasu wybaczyli nam) ruszyliśmy na wydmy. Leśne trakty trochę mokre, ale już bywało dużo gorzej. Ładna sceneria wielkiej piaskownicy posłużyła nam za tło do zdjęć z flagą klubową (nówka). Po zabawie z łopatką i wiaderkiem dalsza droga to również sama przyjemność, bo ładny las, gdzieniegdzie dość mokry, drzewa w przymrożonej wodzie: widok tajemniczy i piękny. Ciekawe, czy to robota bobrów, które na przeróżnych ciekach rozpanoszyły się na dobre. Robiąc tamy, nie tylko pola i łąki nawadniają. Nasz jubilat sypał ciekawymi historyjkami o brodatych panach, tudzież damie z łasiczką, co powodowało, że na leśnych drogach rzucało nas podwójnie . Wprawdzie łasiczki nie spotkaliśmy, za to przelatywały zachwycające klucze gęsi, a i parę sarenek przebiegło nam przed nosem. Stopy dziś marzły, temperatura 1 - 3 stopnie, z czerwonymi od zimnego powietrza licami wróciliśmy na zasłużone obiady po przejechaniu jakichś 55-60 km.

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie