2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2009.12.06 - Murów, Zagwiździe, Łubniany

Niedziela 06 grudnia 2009 jak co tydzień znowu pora na spotkanie by wyruszyć na rowerową wyprawę.

Rześki poranek i prognoza zapowiadająca lekki opad wilgoci z nie przestraszył jednak stałych twardzieli pragnących przetrzeć nowe i odnowić stare szlaki rowerowe Opolszczyzny.


Na zbiórce listę obecności podpisali i w trasę ruszyli: - Bruno, Kazimierz-Mikołaj, Ewa, Ela, Czesław, Czesław, Janusz, Marek (nowy) i ja, czyli Jacek. Odprawiający stawili się w dwuosobowym składzie: - Sławek i Grzegorz.

Padły dwie propozycje trasy i po negocjacjach wybrano wariant, by "o 14:00 być na kiermaszu przedświątecznym w Łubnianach". Aby ten warunek spełnić wybraliśmy kierunek Murów, Zagwiździe.

Wraz z wybiciem kwadransa po dziewiątej ruszyliśmy. Trasa wiodła ulicą Katowicką w kierunku Luboszyckiej do Krzanowa i na prośbę Bruna conieco zboczyliśmy z obranego kierunku, by na chwilę zatrzymać się przy odbudowanym po pożarze drewnianym kościółku w Czarnowąsach.

Z Czarnowąsów obraliśmy kierunek na Świerkle. Na terenie kompleksu sportowego w tej miejscowości zatrzymaliśmy się na krótki 'popas' w celu uzupełnienia zapasów energii, tudzież zaspokojenie innych potrzeb, między innymi potrzeby pogadania. Mikołaj z pewnością uznał, że byliśmy wszyscy grzeczni, bo obdarował nas słodkimi krówkami.

Naładowani energią, pełni werwy ruszyliśmy przez Brynicę, Grabczok do Murowa. Tu zatrzymaliśmy się na krótką konsultację by obrać kierunek dalszej jazdy. Zdecydowano by jechać do Zagwiździa. Tam Ewa miała udać się do Łubnian, a pozostali przez Bierdzany, Turawę powrócić do Opola. Wraz z naszym przybyciem, do Zagwiździa dotarł też delikatnie mżący deszczyk, więc nie ryzykując dłuższej trasy wszyscy udaliśmy się z Ewą drogą przez las w kierunku Łubnian.

W drodze deszcz zmienił zdanie i zaprzestał swojej kreciej roboty, a będąc w pobliżu Studzionki nie omieszkaliśmy tam zajrzeć. Studzionka to kapliczka postawiona w uroczym miejscu, w lesie nieopodal Dąbrówki Łubniańskiej. Stąd już tylko mały kroczek do Łubnian, gdzie odbywał się kiermasz przedświąteczny połączony z Mikołajkami, oraz z występami dzieci z przedszkola. Chętni zaopatrzyli się miodek, głodni zaspokoili głód, spragnieni - popili.

Tu grupa podzieliła się - Bruno, Kazimierz i Marek udali się w kierunku Opola, Ewa została, a pozostali przez Osowiec, Trzęsinę, Turawę, Niwki, Chrząstowice, też w końcu do Opola dojechali, zatrzymując się na krótka chwilę w Osowcu przy grobie Joachima Halupczoka.

Przejechaliśmy w sumie ponad 70 km. Pogoda tym razem uraczyła nas i słońcem i deszczem, który z ponękał nas krótkimi napadami. Wiatr i tym razem nie dokuczył, za co byliśmy mu wdzięczni.

Do Opola dotarliśmy po 16 wraz z zapadającym zmrokiem i siąpiącym deszczem, który nie zdołał nam popsuć humoru i dobrego samopoczucia. Kilka chwil z tej eskapady zdołałem uwiecznić na fotkach, które z pewnością zilustrują tę relację.

To teraz tyle. Do spotkania w kolejną niedzielę.

--
Jacek

 

dylemat_dabrowka_lubnianska_czy
dylemat_dabrowka_lubnianska_czy dylemat_dabrowka_lubnianska_czy
jablko_adam_i_ewa
jablko_adam_i_ewa jablko_adam_i_ewa
jednak_studzionka
jednak_studzionka jednak_studzionka
mikolajki
mikolajki mikolajki
spojrzenie_przed_siebie
spojrzenie_przed_siebie spojrzenie_przed_siebie
spojrzenie_za_siebie
spojrzenie_za_siebie spojrzenie_za_siebie
studzionka
studzionka studzionka
to_gdzie_jedziemy
to_gdzie_jedziemy to_gdzie_jedziemy
w_zagwizdziu_w_samo_poludnie
w_zagwizdziu_w_samo_poludnie w_zagwizdziu_w_samo_poludnie
zagwizdzie 1
zagwizdzie 1 zagwizdzie 1
zagwizdzie
zagwizdzie zagwizdzie
chebus_ze_szmalcem_mniam_mniam
chebus_ze_szmalcem_mniam_mniam chebus_ze_szmalcem_mniam_mniam
cos_slodkiego
cos_slodkiego cos_slodkiego
8022316
8022316 8022316
chwila_odpoczynku_przy
chwila_odpoczynku_przy chwila_odpoczynku_przy

 

Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2009 20:32

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie