2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

16.05.2009 - IV Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Górę Świętej Anny

Nie mam zamiaru się wymądrzać,bardziej bym chciał nawiązać dyskusję co można zmienić, poprawić na drugi rok, a co nam wyszło bardzo dobrze.
1) Zbiórka była o 9,30 a wyjazd o 10,00- dotarliśmy na Górę między 13,10 (grupa początkowa) a 13,30 (ci co łatali dętki, albo pod górę wchodzili. Niby wszystko planowo, ale miałem wrażenie, że jedziemy pod presją czasu. Trzeba było zrezygnować z

dłuższych postojów, zrezygnować z takich propozycji jak obejrzenie Pałacu w Kamieniu Śląskim czy> wstąpienie tam do kaplicy.
Z drugiej strony zrobić zbiórkę o 9,00 i wyjechać o 9,30 to część chętnych może się nie "wygrzebać" na tak wczesną porę.
Ale jeszcze z innej strony patrząc chcąc gdzieś zajechać to wyjeżdża się wcześnie, a pielgrzymka ma być też pewnego rodzaju wyzwaniem, pokonaniem własnych słabości(jedną z nich jest skłonność do długiego wylegiwania)
Autokarowe wycieczki z PTTK-u wyjeżdżaja zwykle o 6,00-6,30. Kto nie wstanie ten sam sobie winien!
Jakbyśmy wcześniej dotarli na Górę to można przed mszą coś zjeść i napić się bo...po mszy znowu zaczyna czas gonić (Zwłaszcza gdyby ktoś chciał uczestniczyć w nabożeństwie majowym) Wyjechaliśmy z powrotem o 16,45.
W większej grupie nie do uniknięcia są awarie sprzętu, które wydłużają czas podróży. Ja byłem w domu o 20,00 czyli pomału dzień się kończył. Lepiej wrócić "za dnia" bo powrót "na światłach" nie jest zbyt bezpieczny.
2) Warto jest wyjechać z Góry jedną grupą, a kto chce wracać samodzielnie niech ten fakt zgłosi. Zjeżdża się z Góry w znacznych odstępach - dla bezpieczeństwa- aby się wzajemnie nie najechać. Jedna dziewczyna nie skręciła na Ligotę Dolną tylko popędziła dalej prosto. Trzeba było ją gonić i "nawrócić" na właściwą drogę. Pomysł- jeden z naszych zjeżdża wcześniej i stoi na skrzyżowaniu jako drogowskaz, pokazuje właściwy kierunek.
3) Jak w Dekatlonie będzie jakaś promocja to kupię ze 2-4 dętki rozmiaru "26" i "28"  i będę woził na takie imprezy. Trzeba przyznać, że chłopaki wymieniali dętki sprawnie niczym w serwisie u Kubicy  :)   Ja naliczyłem na trasie 4 "kapcie"
4) Myślę, że przejechanie rano grupą przez miasto poszło nam dość sprawnie- technika wstrzymywania ruchu pojazdów (by grupa mogła wyjechać) jest właściwie opanowana.
5) Przydały by się ulotki na ksero do rozdania przed wyjazdem z dokładniejszym określeniem programu, a zwłaszcza godziną i miejscem powrotnej zbiórki- np "pod Domem Pielgrzyma o 16,30" i podkreśleniem, że samodzielny powrót należy zgłosić.
6) Biję się w pierś i wyrażam samokrytykę, że jak mamy prowadzić grupę to mam być na zbiórce przynajmniej 15 min przed czasem, a nie że jestem, potem jeszcze coś załatwiam i wpadam na ostatnią chwilę.

Żegnając się chciałbym powrócić do myśli początkowej- liczę na
nawiązanie jakiejś dyskusji, co można zmienić, poprawić na drugi rok, co
nam wyszło dobrze a co tak sobie

Zdrowia wszystkim

Sławek

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 sierpień 2013 17:40

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie