Różne są motywacje jeżdżenia na rowerze, a tym bardziej uprawiania turystyki rowerowej. Od prozaicznego dojechania do sklepu lub szkoły do wjechania na rowerze np. na Śnieżkę lub przejechania i zwiedzenia wszystkich państw np. Ameryki Środkowej. Tak, czy inaczej, jeździmy na rowerze m.in. dla zdrowia - co by to znaczyło w węższym lub szerszym aspekcie. A że rekreacyjna i turystyczna jazda na rowerze jest zdrowa nie trzeba pytać lekarzy (którzy to potwierdzą) tylko porozmawiać z osobami, m.in. z naszego Klubu. Jazda na rowerze to także trochę takie zdrowotne uzależnienie. Nasi klubowicze, jak siedzą w domu, pracy lub szkole ponad tydzień bez jazdy rowerem - to czują się coraz gorzej.

 

Przedstawiamy garść informacji i linki do ciekawych artykułów z dziedziny zdrowia, m.in. w aspekcie turystyki rowerowej.

 

 

Prośba Akademii Medycznej. Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć.

 

Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki, bo potem zapomnicie.

 

 

 

Jak zidentyfikować zawał swojego serca i jak sobie pomóc. Podstawowe informacje przedstawia poniższa prezentacja.

 

Jak zidentyfikować udar mózgu (wylew) i jak pomóc innej osobie. Podstawowe informacje przedstawia poniższa prezentacja.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 891 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie