2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…

22.09.2013 Masa Krytyczna

W Opolu tym razem 22 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbyła się Masa Krytyczna, czyli manifestacja rowerzystów w postaci grupowego przejazdu ulicami miasta. Zbiórka uczestników była na deptaku ul. Krakowska przy zbiegu z ul. Damrota. Wyjątkowo było to miejsce zastępcze z uwagi na Jarmark Franciszkanski na Pl. Wolności.

Na miejscu byli już o godz. 15.40 klubowicze Sł. Szota, Cz. Szlachcic, M. Madej, K. Pierzga, A. Żarek, G.Res, J. Czok, G. Kuśmierska, Zb. Myśliński, J. Ołyniec, E. Trojok, E. Tybur i pan Franek - sympatyk. Rozdawaliśmy foldery klubowe, a Sławek nawiązywał kontakt z rowerzystami przekazując przez tubę info o celu i przebiegu imprezy. Przyjechały 2 radiowozy policyjne: 2 panów i pani policjantka. Omówiono wspólnie trasę przejazdu: policja, nasz klub i rowerzyści. Przy pomocy tuby nagłaśniającej przekazano uczestnikom imprezy info nt. trasy i bezpieczeństwa przejazdu. Kilku naszych klubowiczów kierowało rowerzystów z pod pomnika na Pl. Wolności na właściwe miejsce zbiórki. Nasi w kamizelkach razem z policją, 2 radiowozy na sygnale - ruszają w trasę o godz.16.10 przez ul. Krakowską i dalej Korfantego do Piastowskiej. Stojąc na rogu ul. Krakowskiej i ul.1-go Maja obok Poczty Gł. naliczyłem 160 rowerzystów. Prawdopobodnie na trasie dołączyłe jeszcze kilkanaście osób. Przejazd odbył się płynnie bez zatrzymywania. Skrzyżowania były blokowane przez samochody policyjne i naszych klubowiczów. Na jezdniach dwupasmowych wszyscy jechali wzorowo jednym pasem. Uczestnicy wykazali się duża kulturą i zdyscyplinowaniem. Przejazd trwał ok. 45 minut. Meta przejazdu była przed C.H. Solaris. Niestety, część uczestników odłączyła się już na ul. Reymonta i nie wszyscy odebrali znaczki, dyplomy i opaski ufundowane przez Urząd Miasta Opola. Rozdawanie upominków trwało ok. 10 minut. W tym czasie Czesiek i Sławek podziękowali wszystkim zebranym za udział w przejeździe i zakończono imprezę. Przed startem udzieliłem wywiadu przez telefon pani red. z NTO - historia Masy Krytycznej i cel dzisiejszej imprezy. Również przed startem na ul. Krakowskiej wywiad z tą sama panią red. NTO przeprowadził Sł. Szota. Po niedzieli ukazały się wywiady o Masie Krytycznej w NTO i Radio Plus.

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 październik 2013 06:34

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 296 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie