Wydrukuj tę stronę

Rajd z Babą

W sobotę 16 marca 2013 odbył się zapowiadany Rajd z Babą, ale niezupełnie zgodnie z planem organizatora. Rajd ten corocznie organizowany jest przez PTTK Oddział w Opolu w okresie ok. 8 marca. Jest to impreza dla turystów pieszych i rowerzystów.

 

 

 

Baba była jedna, ale nie z PTTK, tylko z Rajdera, chopów było 4, też wszyscy z Rajdera. Organizatorka trasy rowerowej telefonicznie poinformowała Sławka, który zjawił się na chwilę na miejscu zbiórki na ul. Krakowskiej przed PTTK, że rajd jest odwołany, bo nikt się nie zapisał (zgłoszenia były do 12 marca). Fakt, że my też nie byliśmy zapisani, bo tak czuliśmy, że pogoda odstraszy mieszczan od tego przedsięwzięcia i niestety mieliśmy nosa. Na nas jednak nie ma mocnych. Pogoda okazała się na szczęście lepsza od przewidywań i naszych obaw. Urządziliśmy ten rajd w pięcioro - sami swoi, tylko w odwrotnym kierunku, zamiast do Przywór śmignęliśmy do cudnej wiaty w lesie za Siedliskami. Trasa wiodła z Opola przez Komprachcice i Wawelno do lasu za Siedliskami, a spowrotem pojechaliśmy przez Chróścinę i przy torach do Opola. Mimo, iż z dachu wiaty zwisały sopelki, bawiliśmy się dobrze. Przy okazji oblaliśmy nowy rower Jurka pigwówką bezalkoholową. Po drodze był w Chmielowicach u koleżanki Ani techniczny postój na pompowanie koła, ale skuteczne, bo powietrze trzyma do dziś. Cała moja trasa wyniosła ok. 40 km, ale koledzy z centrum miasta na pewno mieli ok. 50. Krótki film z wycieczki autorstwa Jurka mozna zobaczyć na forum pt. Migawki filmowe z imprez z udziałem Rajder'sów.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 marzec 2013 06:37

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie