2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…

2014-11-23 Radomierowice

Miły listopadowy dzień, trochę słońca, trochę wietrznie, słowem spoko. Ewa, Hela, Ela, Tadek, Bruno, Herbert i Kaziu Wielki pojechaliśmy dziś do Radomierowic, gdzie od 230 lat stoi przepiękny kościółek. Zbudowany został dla ewangelickich osadników pruskich, a od 1945 roku pełni funkcję kościoła katolickiego.

Kościółek jest drewniany, o konstrukcji szkieletowej z wypełnieniem murowanym (chyba to się nazywa mur pruski).  Niestety, zamknięty "na cztery spusty", lecz  trochę bardzo ciekawej zabudowy wnętrza widać było przez szybki okien. Obok rośnie ogromny 350 letni dąb, pomnik przyrody. Do Radomierowic pedałowaliśmy przez wiele miast i wsi, m in. przez Luboszyce, Łubniany, Zagwiździe, Grabice, przeprawialiśmy się przez wiele rwących rzek : Chrząstawa, Mała Panew, Brynica, Brojdzka Rzeka, Budkowiczanka, Grabica, Bogacica. W lesie dąbrówsko-łubniańskim prawie wjechałam rowerem na maślaka, obok rósł krewny, grzyby trafiły do żołądka Ewy, ku obopólnej zgodzie. A wogóle to urocze są te lasy stobrawskie, jeszcze nie straciły koloru czerwone kobierce lasów bukowych. Głosów ptasich już mało, za to te zimujące ptaki potrafią narobić hałasu. Z powrotem trasa zmodyfikowana od Zagwiździa przez Murów, Brynicę, Świerkle, Czarnowąsy. O 15.00 dobrnęliśmy w całości i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku rajderskiego do domów. Wyszło (mi) 78 km. Zapomniałabym... Bruno wystąpił na nowym pojeździe!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 sierpień 2015 20:25

Więcej w tej kategorii:

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie