2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…

2020-01-05 Pierwsza zimowa wycieczka

Ludowe przesądy mówią, że jak w święta pierwszą osobą, która dom odwiedzi jest mężczyzna, to dobry znak :) , a jak kobieta to kiepsko :( Jeśliby wierzyć przesądom, to wycieczki Anno Domini 2020 zaczęliśmy "pod szczęśliwą gwiazdą" bo nas było siedmiu ("Siedmiu Wspaniałych"), a kobiety żadnej :)

Wycieczka nie za długa, bo to i chłodno, i dzień krótki. Wędrowaliśmy przez Winów (Plac Winogronowy), Chrząszczyce (punkt widokowy kopalni Folwark), nad staw w Nowej Kuźni. Ciekawostki: 1) Odkrywkowa kopalnia kamienia wapiennego znajdująca się między Chrząszczycami a Folwarkiem „grała” w polskim filmie wojennym "Karbala" gdzie "udawała" pustynię iracką :) 2) Jeżeli dobrze pamiętam to z Chrzumczutz (och, jak piękna jest ta "niemiecka" wersja nazwy Chrząszczyce) pochodził Franek Dolas, bohater filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową" :) Był przesłuchiwany na gestapo, a miał "lewe" dokumenty na nazwisko Grzegorz Brzęczyszczykiewicz urodzony w Chrząszczycach

Więcej w tej kategorii:

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie