Nasz Klub jest organizacją pozarządową prowadzącą działalność na rzecz ogółu społeczności. Jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem członków, mającym na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających wszelkich formom czynnego wypoczynku - w szczególności turystyce rowerowej.

 

Nasze stowarzyszeni zostało założone 18 grudnia 2007 roku i zarejestrowane w KRS w dniu 25 lutego 2008 roku pod numerem 0000299944. Klub posiada obecnie 39 członków oraz grupę ok. 50 sympatyków - mieszkańców Opola - którzy stale uczestniczą w naszych wycieczkach i imprezach.

 

Klub organizuje wycieczki dla mieszkańców Opola pod hasłem „Poznajemy okolice Opola” oraz wycieczki pn. „Rowerem po zdrowie”.

 

Wycieczki „Poznajemy okolice Opola” odbywają się w dwóch grupach:


- o godz. 9.00 dla osób zaawansowanych w jeździe na rowerze – cotygodniowo w każdą niedzielę przez cały rok oraz
- o godz. 10.00 dla osób mniej zaawansowanych i początkujących – cotygodniowo w każdą  niedzielę od kwietnia do października, a w pozostałych miesiącach zimowych sporadycznie, tylko przy sprzyjającej pogodzie.

 

Zasadnicza różnica wycieczek to dystans, a w konsekwencji czas jej trwania. O 9-tej trasa wynosi ponad 70 km, nierzadko 90 i 110 km, a tym samym powrót jest późnym popołudniem lub wieczorem. O 10-tej trasa wynosi ok. 35-50 km i powrót do godz. 14-15.

 

Wycieczki „Rowerem po zdrowie” odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca przez cały rok oraz w innych uzgodnionych, środowych terminach dodatkowych (obowiązkowe zgłoszenia tel. 77 4742096). Wszystkie wycieczki są prowadzone przez doświadczonych przewodników z Klubu.

 

Nasze wycieczki oraz większość innych naszych imprez rozpoczynają się zawsze na Placu Mickiewicza w Opolu, niedalego kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, skwer na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Karola Miarki.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a najlepiej przyjechać na naszą wycieczkę i zobaczyć jak jest fajnie.

 

Spotykamy się cotygodniowo w czwartki od godz. 18. Od czerwca do września w parku obok budynku MDK (na Wyspie Pasieka), a od października do maja w siedzibie Spółdzielczego Domu Kultury "9" w Opolu na Osiedlu im. Armii Krajowej ul. Bytnara Rudego 2, sala na parterze obok wejścia.

 

Aby zapisać się do naszego Klubu zapoznaj się najpierw ze statutem, a następnie wypełnij deklarację członkowską i przynieś ją na wycieczkę niedzielną lub czwartkowe spotkanie klubowe.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 486 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie