2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9,…
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zapraszamy do forum Rajdera!

Powiedz nam kilka słów o sobie. Cieszymy się , że odwiedziłeś nasze forum

TEMAT: Wycieczka na góre św. Anny

Wycieczka na góre św. Anny 5 lata 11 miesiąc temu #501

Obszerna relacja z wycieczki organizowanej przez koło PTTK na górę św. Anny przy udziale dr. Krystyny Słodczyk ornitologa Jana Ludkiewicza, dwóch przewodników i około 23 członków grupy PTTK, a także 2 członków grupy rajdera z Opola Żarek Andrzej i Czesław Roztalski, także członkowie klubu PTTK.
Dnia 8.02.2014 o godzinie 8:00 wyjechaliśmy na trasę rowerami w kierunku góry św. Anny przez miejscowości takie jak: Gogolin, Zakrzów-zamek z tamtąd do Zdzieszowic. Grupa z PTTK około 23 osób jechała z Opola pociągiem do Zdzieszowic, po wyjściu z dworca spotkaliśmy się na trasie i razem ruszyliśmy w drogę przez leśny szlak ornitolog Pan Jan opowiadał nam wyczerpująco o drzewostanie, ptakach i innych rzeczach związanych z przyrodą. Po trasie natrafiliśmy na amfiteatr u podnóża góry św. Anny krótka pogadanka nastąpiła przez Panią dr. Krystynę o historii amfiteatru nastepnię po dotarciu obok pomnika na górze, który zabrał nam trochę czasu na jego historię i opowieść po krótkiej wypowiedzi udaliśmy się na spotkanie w raz z poczęstunkiem do tutejszego koła PTTK i koła ornitologicznego geologa na pogadankę na temat: geologii góry, terenu i jej okolic. Opowiadał nam to wszystko geolog specjalnie zaproszony na naszą prelekcję, po godzinnej pogadance udaliśmy się do kościoła na górze, gdzie spędziliśmy trochę czasu. Następnie w dalszą drogę ruszyliśmy w stroną wioski Jasiona przed którą prowadził z góry św. Anny szlak Santa Kosta De Kampostella. Równocześnie nie daleko około 150m znajdowała się jaskinia w której zamieszkiwały nietoperze i tam nie wchodziliśmy. Po przejściu tego szlaku dotarliśmy do kościoła w Jasionej, Proboszcz obecnej parafii opowiadał nam historię tego kościoła w którym były zabytki oraz odnalezione malowidła pod farbą między innymi: droga krzyżowa oraz inne malowidła, które nie zostały jeszcze odkryte przez konserwatorów.Opowiadał nam także całą historię po której podziękowaliśmy proboszczowi i cała grupa udała się na pociąg do Zdzieszowic a my dwoje członków grupy rajder udaliśmy się rowerami do Opola gdzie dojechaliśmy około godziny 19
Ostatnio zmieniany: 5 lata 11 miesiąc temu przez Menfistoteles.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.091 s.

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 2208 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie