05/06.2013 Wycieczka "ściana wschodnia"

Relacja z wycieczki rowerowej "ściana wschodnia" zorganizowana z trzech członków klubu rowerowego OKTR Rajder Opole w składzie Żarek Andrzej, Stanisław Koper, Rostalski Czesław. Wyjazd rozpisany na poszczególne etapy.

 

 

Etap 1: Wyjazd z Opola 9:57 do Krakowa zwiedzanie rynku, sukiennic, kościoła, Wawelu oraz ogólnej rozbudowy miasta następną fazą był wyjazd z Krakowa do Rzeszowa.

Etap 2: Wyjazd z Krakowa do Rzeszowa zwiedzanie miasta spotkanie w organizowanym festynie na rynku tutejszego miasta oraz rozmowa z ludźmi, wręczanie drobnych upominków w ramach konkursu.

Etap 3: Wyjazd z Rzeszowa do Łańcuta zwiedzanie miasta, kamieniczek jak wyżej.

Etap 4: Przejazd z Łańcuta do Leżajska zwiedzanie miasta zatrzymanie się na nocleg w hotelu agroturystycznym, spotkanie z ciekawymi ludźmi Andrejem Białorusinem, zwiedzanie zamku w Leżajsku i muzeum.

Etap 5: Wyjazd z Leżajska do Zwierzyńca, poczęstowanie pierogami, rozmowa z ciekawymi ludźmi miedzy innym z włascicielem pesjonatu, zwiedzanie rzezb w parku, nocleg w agroturystyce.

Etap 6: Wyjazd ze Zwierzyńca do Zamościa spotkanie grupy niepełnosprawnych, którzy organizowali zjazd uczestnictwa w pokazach recytatorsko-artystycznych, zwiedzanie parku oraz muzeum a takze cerkwi i kościoła.

Etap 7: Wyjazd z Zamościa na dalszą trasę, po drodze spotkanie rowerzystów ze Szwecji i Polski, krótka rozmowa po trasie a także oglądanie nauki latania bocianów na tamtym terenie, nocleg.

Etap 8: Wyjazd z Zamościa do Szczebrzeszyna, spotkanie Burmistrza tutejszego miasta krótka rozmowa, zwiedzanie miasta synagogi kościoła prawosławnego, oglądanie muzeum a także pomieszczenia synagogi gdzie, co roku zbierają się żydzi z cadykiem żydowskim, rozmowa z ciekawymi ludźmi.

Etap 9: Wyjazd z Szczebrzeszyna do Chełma zwiedzanie miasta Żydowskiego, zwiedzanie synagogi, kamieniczek, kuźni, kościoła prawoslawnego i cerkwi.

Etap 10: Przejazd przez miejscowość Ruda Huta zwiedzanie i oglądanie skupiska bocianich gniazd a takze ogólnej panoramy.

Etap 11: Przejazd przez miejscowość Wola Uchrulska oglądanie panoramy miejscowości i krótki postój.

Etap 12: Z Woli Uchrulskiej przejazd przez most na Bugu we Włodawie oglądanie przepływu Bugu, nocleg.

Etap 13: Wyjazd z Włodawy do Siemiatycz, zwiedzanie miasta, obiad, zwiedzanie twierdzy a także ogólnej panoramy.

Etap 14: Przejazd z Włodawy do Klasztoru Ojców św. Onufrego, zwiedzanie klasztoru, rozmowa ojca z tamtejszego klasztoru a takze rozmowa z kobietą przebywającą w tym czasie z Nysy w klasztorze.

Etap 15: Z Klasztoru Ojców Onufrego udalismy się do miejscowości Koduń zwiedzanie panoramy i krajobrazu, krótki postój.

Etap 16: Z Kodunia udaliśmy się do Terespolu zwiedzanie miasta, zabudowy, cerkwi i kościoła.

Etap 17: Wyjazd z Terespolu do stadniny koni w Janowie Podlaskim, zwiedzanie stadniny, krótka opowiesc o historii Janowa.

Etap 18: Z Janowa udaliśmy się do Kleszczeli zatrzymanie się na nocleg w domku drewnianym agroturystycznym.

Etap 19: Z Kleszczeli udalismy się do Konstantynopola, zwiedzanie okolicy, kamieniczek, kościoła i synagogi.

Etap 20: Z Konstatynopola udalismy się nad rzekę Nerewkę (nocleg).

Etap 21: Z Narewki pojechalismy do Białowieży, zwiedzanie puszczy białowieskiej oraz zamku i kościoła z dobudowana wieżą białą, dlatego nazwa brzmi Białowieża, wysłuchalismy małą pogawętkę przez tamtego pracownika PTTK o puszczy, rozmowa z tutejszymi ludźmi. Etap 22: Z puszczy Białowieskiej udaliśmy się do miejscowosci Kleszczele, nocleg oraz zwiedzanie zalewu suchomiskim na Narwii, nocleg.

Etap 23: Nastepnym etapem z Narwii udaliśmy się pociągem do Suwałk, z tamtąd zwiedzalismy okolice.

Etap 24: Następnym etapem był wyjazd do jezior Augustowskich. Następnie z Suwałk udaliśmy się w powrotną drogę do Opola.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 maj 2014 05:34


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 737 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie