2021-06-06 W imieniny miesiąca po wydmach

Na starcie podzieliliśmy się na 2 podgrupy: ta ładniej ubrana (czyli w klubowe stroje) wyruszyła pod Turawa Park, by dołączyć do rajdu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski. Ta ubrana miej okazale (w składzie 7 osobowym) wyruszyła w Bory Stobrawskie w poszukiwaniu leśnych, polodowcowych wydm.

Te pierwsze, przy "Studzionce" koło Dąbrówki Łubniańskiej, łatwiejsze do odnalezienia, odwiedzaliśmy już wielokrotnie i jak zwykle robią duże wrażenie. Tym razem mieliśmy dodatkowe atrakcje - w lesie obywał się Xtreme Półmaraton Stobrawski (w biegu na dystansach 10 i 20 kilometrów wzięło udział 130 biegaczy). Ta niedziela była jednym z najcieplejszych dni tego roku, więc biegacze lekko nie mieli. Po odwiedzeniu Studzionki zagłębiliśmy się w las w poszukiwaniu "Wydm w Kosowcach". Jedne od drugich leżą niezbyt daleko - raptem 5 kilometrów, choć jedzie się niezbyt szybko - drogi są piaszczyste, momentami się grzęźnie (jest to normą w lasach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego). Jadąc trzeba zachować odległości jeden od drugiego, uważać, by się "nie wyglebić" lub nie przejechać "wyglebionego" kompana. Wydmy w Kosowcach przeszły najśmielsze oczekiwanie: ogromna, ogromna piaskownica, bajkowy krajobraz. Jak na zdjęciach uda się wypatrzeć sylwetkę człowieka, to dopiero widać skalę i potęgę zjawiska. Z Kosowców przez Jełowę, obok Jezior Turawskich, przez Zawadę wróciliśmy do Opola (z Zawady do Opola nowo wyasfaltowaną drogą, która o ile wiem, ma służyć niezmotoryzowanym-rowerzystom, piechurom, rolkarzom - zakaz ruchu ma oczywiście nie dotyczyć rolników dojeżdżających do swych pól).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 757 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie