2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2019-05-18 Rodzinny rajd rowerowy Leśnica

Ledwo minął tydzień i znowu trasa w stronę Góry św. Anny. Tym razem nie na szczyt ale znacznie niżej, do pobliskiej Leśnicy, gdzie była meta czterech tras dojazdowych. Rajd po raz kolejny zorganizował Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji przy wsparciu kilku organizacji (jak na afiszu). Z Opola do Leśnicy jest co najmniej 42 km więc nikt nie zdecydował się na wycieczkę, nawet z częściowym dojazdem koleją lub samochodem.

A moi znajomi z Tułowic – Beata i Andrzej – dojechali do Strzelec samochodem i malowniczą trasę do Leśnicy z Klubem Kamienie Szlachetne pokonali na rowerach. Ja wybrałem się samotnie ok. 12-tej i ledwo dojechałem przed 14-ą, bo wiatr był przeciwny i kilka postojów na fotki. Wszyscy uczestnicy już byli (ok. 40 osób) w tzw. „stodole” i rozpoczęła się część rozrywkowa – występy mażoretek (solówki i w grupach) oraz konkurs historyczno krajoznawczy o Leśnicy. Startowało czworo dzieci. Leśnickie mażoretki są słynne, bo zdobyły wiele czołowych miejsc na zawodach w Polsce i Europie. Zespół liczy kilkadziesiąt dziewcząt. Zgłoszeni wcześniej rowerzyści dostali posiłek a na zakończenie upominki – materiały krajoznawcze. Były też stoiska gastronomiczne z napojami i przekąskami. Rajd zakończył Starosta Strzelecki podziękowaniami dla organizatorów i uczestników. Zdjęcie pamiątkowe i w drogę. Grupa ze Strzelec pojechała w kierunku Zalesia, co mi nie pasowało. Pojechałem przez Porębę i Kadłubiec i dalej „czereśniową” do Ligoty. Stamtąd prosta droga – i z lekkim wiatrem – do Izbicka i dalej Daniec, Niwki, Turawa, Zawada, Kępa i do domu. Bardzo udany dzień i rajd. Pogoda letnia, prawie bezchmurnie – w słońcu ok. 26-32 stopnie, lekki wiatr z południa (trochę za lekki na popychanie a za mocny na hamowanie) miejscami dokuczliwy. Trasy ze Strzelec i Ujazdu wiodły bocznymi drogami, malownicze i niedługie więc wszyscy rowerzyści byli zadowoleni. Ja ze swojej trasy też

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie