2022–04–23 Rajd szlakiem Szozdy i Surmińskiego

Tradycyjnie, już po raz siódmy, w Prudniku zainaugurowano sezon rajdów rowerowych, jak zwykle pod patronatem i hojnym dofinansowaniem Miasta Prudnik.

Ja, również tradycyjnie, dojechałem w piątek do Prudnika przez Krapkowice, Głogówek i Osoblahę, tym razem z Adamem i Januszem. Start rajdu był o 10-tej przy altanie w parku. Byliśmy grubo przed 10-ą, bo ze schroniska PTSM mieliśmy bliziutko i już spora grupa była zapisana i czekała na otwarcie. W sumie nazbierało się ok. 120 osób z Prudnika i okolic, Głuchołaz, Brzegu, Niemodlina, Kędzierzyna i Opola – Teresa i Wojtek z Rajdera i Sebastian z koleżanką (no i ja z Januszem). Wyruszyliśmy po 10-tej po krótkim otwarciu Rajdu przez burmistrza Prudnika i omówieniu trasy przez Andrzeja z prudnickiego PTTK-u. A trasa, tym razem, była „górska”, bo były dwa podjazdy na granicy czeskiej pod św. Roha i za Jindrzichovem przed Dębowcem. Ale wszyscy dzielnie, każdy w swoim tempie, podjechali lub podreptali i spotkaliśmy się na punkcie kontrolnym przed Dębowcem, gdzie każdy dostał wodę i słodki batonik. Stamtąd już zjazd na parking przy „klasztorku” (Prudnik Las) gdzie był poczęstunek, konkursy i zakończenie imprezy. Oczywiście był burmistrz, który podziękował wszystkim za udział, a my jemu i organizatorom ASIP i PTTK za wzorowe przeprowadzenie imprezy. Po rajdzie zrobiliśmy sobie z Januszem jeszcze krótką trasę wokół Prudnika i wróciliśmy do schroniska, bo w niedzielę jechaliśmy do Nysy na kolejny rajd.

Z rajdu jest relacja w TVP3 Opole w Kurierze Opolskim
https://opole.tvp.pl/59798491/rajd-ku-pamieci-legend-kolarstwa-na-stracie-ponad-stu-uczestnikow
a obszerna relacja, liczne i śliczne zdjęcia na stronie ASIP Prudnik http://asipprudnik.pl/440/aktualnosc.html oraz https://www.facebook.com/asipprudnik


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jacekar2/domains/rajder.opole.pl/public_html/templates/jsn_epic_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 147

Odwiedzający

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie