2018-09-25 Pierwsza zimowa wycieczka

W piątek lato , w sobotę powitanie jesieni, w niedzielę…

2018-10-05:07 Powitanie jesieni w Pawełkach

Piątek 5.10.2018 – pierwszy dzień rajdu. Zastanawiałam się, który raz…

2018-09-30 Krapkowice - Święto Dyni

Lato skończyło się tak nagle jak się zaczęło i trudno…

2018-05-01 - 06 Majówka w Jesenikach

Wyruszyliśmy ode mnie o godzinie 8:30 w składzie ja, Grażyna,…

Niedzielne wycieczki

Co tydzień w niedziele organizujemy wycieczki. Startujemy o godzinie 9…

2022–04–23 Rajd szlakiem Szozdy i Surmińskiego

Tradycyjnie, już po raz siódmy, w Prudniku zainaugurowano sezon rajdów rowerowych, jak zwykle pod patronatem i hojnym dofinansowaniem Miasta Prudnik.

Ja, również tradycyjnie, dojechałem w piątek do Prudnika przez Krapkowice, Głogówek i Osoblahę, tym razem z Adamem i Januszem. Start rajdu był o 10-tej przy altanie w parku. Byliśmy grubo przed 10-ą, bo ze schroniska PTSM mieliśmy bliziutko i już spora grupa była zapisana i czekała na otwarcie. W sumie nazbierało się ok. 120 osób z Prudnika i okolic, Głuchołaz, Brzegu, Niemodlina, Kędzierzyna i Opola – Teresa i Wojtek z Rajdera i Sebastian z koleżanką (no i ja z Januszem). Wyruszyliśmy po 10-tej po krótkim otwarciu Rajdu przez burmistrza Prudnika i omówieniu trasy przez Andrzeja z prudnickiego PTTK-u. A trasa, tym razem, była „górska”, bo były dwa podjazdy na granicy czeskiej pod św. Roha i za Jindrzichovem przed Dębowcem. Ale wszyscy dzielnie, każdy w swoim tempie, podjechali lub podreptali i spotkaliśmy się na punkcie kontrolnym przed Dębowcem, gdzie każdy dostał wodę i słodki batonik. Stamtąd już zjazd na parking przy „klasztorku” (Prudnik Las) gdzie był poczęstunek, konkursy i zakończenie imprezy. Oczywiście był burmistrz, który podziękował wszystkim za udział, a my jemu i organizatorom ASIP i PTTK za wzorowe przeprowadzenie imprezy. Po rajdzie zrobiliśmy sobie z Januszem jeszcze krótką trasę wokół Prudnika i wróciliśmy do schroniska, bo w niedzielę jechaliśmy do Nysy na kolejny rajd.

Z rajdu jest relacja w TVP3 Opole w Kurierze Opolskim
https://opole.tvp.pl/59798491/rajd-ku-pamieci-legend-kolarstwa-na-stracie-ponad-stu-uczestnikow
a obszerna relacja, liczne i śliczne zdjęcia na stronie ASIP Prudnik http://asipprudnik.pl/440/aktualnosc.html oraz https://www.facebook.com/asipprudnik

 • ARWAL

  Projektowanie stron www

 • Publikacja
  Publikacja

  Historia lokalna

 • Pro Cyklo
  Pro Cyklo

  Naprawa rowerów

 • MCOP Opole
  MCOP Opole

  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Promocja
  Promocja

  Rowerem i pieszo przez czarny ląd

Kalendarz

Odwiedzający

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zgadzam się na używanie plików cookies na tej stronie